סקר המנכ"לים העולמי של PwC מצביע על אופטימיות שיא לגבי הכלכלה הגלובלית

57% מהמנהלים מעריכים כי יחול שיפור בצמיחה העולמית בשנה הקרובה - כמעט כפליים מ-29% לפני שנה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מספר שיא של מנכ"לים בעולם אופטימיים יותר לגבי הכלכלה הגלובלית, לפחות בטווח הקצר, לפי סקר שערכה פירמת ראיית החשבון פרייס-ווטרהאוס-קופרס (PwC) והוצג ביום שני בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

הסקר, שהקיף כמעט 1,300 מנכ"לים מרחבי תבל, מצא כי 57% מהמנהלים מעריכים כי יחול שיפור בצמיחה הכלכלית העולמית ב-12 החודשים הקרובים - כמעט כפליים מ-29% לפני שנה, והזינוק החד ביותר מאז שחלה PwC לכלול בסקר שאלה על הצמיחה העולמית ב-2012.

בארה"ב, שיעור המנכ"לים האופטימיים לגבי הכלכלה העולמית יותר מהוכפל לעומת שנה שעברה, מ-24% ל-59%, בין השאר על רקע התפוגגות חוסר הוודאות סביב תחילת נשיאותו של דונלד טראמפ.

האופטימיות לגבי הכלכלה תרמה גם לשיפור מסוים בבטחון המנכ"לים לגבי צמיחת החברות שבראשן הם עומדים. 42% מהמנכ"לים בעולם הביעו בטחון רב בתחזית הצמיחה של החברה שלהם ל-12 החודשים הקרובים, לעומת 38% בשנה שעברה.

צלף על הגג בדאבוס

עם זאת, בבריטניה, חוסר ודאות סביב המשא ומתן על תנאי פרישת הממלכה מהאיחוד האירופי (ברקזיט), גררה ירידה בשיעור המנכ"לים שבטוחים בצמיחת החברות שהם מנהלים בטווח הקצר ל-34% לעומת 41% בשנה הקודמת.

בארה"ב חל שיפור רב בבטחון המנכ"לים לגבי תחזית הצמיחה של החברות שהם מנהלים ב-12 החודשים הבאים, מ-39% ל-52%, על רקע רפורמת המס של ממשל טראמפ.

למרות האופטימיות הרבה של המנכ"לים בעולם לגבי הכלכלה הגלובלית, יש לדבריהם שורה של איומים על צמיחת הכלכלה העולמית. המנכ"לים מודאגים במיוחד מאיומי טרור (41% לעומת 20% לפני שנה), חוסר ודאות גאו-פוליטית (40%), איומי סייבר (40%), זמינות של עובדים בעלי כישורים מקצועיים חיוניים (38%) ופופוליזם (35%).

הסקר של PwC כלל ראיונות עם 1,293 מנכ"לים ב-85 מדינות שנערכו בין אוגוסט לנובמבר 2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker