סקר המנכ"לים העולמי של PwC מצביע על אופטימיות שיא לגבי הכלכלה הגלובלית

57% מהמנהלים מעריכים כי יחול שיפור בצמיחה העולמית בשנה הקרובה - כמעט כפליים מ-29% לפני שנה

סוכנויות הידיעות

מספר שיא של מנכ"לים בעולם אופטימיים יותר לגבי הכלכלה הגלובלית, לפחות בטווח הקצר, לפי סקר שערכה פירמת ראיית החשבון פרייס-ווטרהאוס-קופרס (PwC) והוצג ביום שני בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.

הסקר, שהקיף כמעט 1,300 מנכ"לים מרחבי תבל, מצא כי 57% מהמנהלים מעריכים כי יחול שיפור בצמיחה הכלכלית העולמית ב-12 החודשים הקרובים - כמעט כפליים מ-29% לפני שנה, והזינוק החד ביותר מאז שחלה PwC לכלול בסקר שאלה על הצמיחה העולמית ב-2012.

בארה"ב, שיעור המנכ"לים האופטימיים לגבי הכלכלה העולמית יותר מהוכפל לעומת שנה שעברה, מ-24% ל-59%, בין השאר על רקע התפוגגות חוסר הוודאות סביב תחילת נשיאותו של דונלד טראמפ.

האופטימיות לגבי הכלכלה תרמה גם לשיפור מסוים בבטחון המנכ"לים לגבי צמיחת החברות שבראשן הם עומדים. 42% מהמנכ"לים בעולם הביעו בטחון רב בתחזית הצמיחה של החברה שלהם ל-12 החודשים הקרובים, לעומת 38% בשנה שעברה.

צלף על הגג בדאבוס
צילום: בלומברג

עם זאת, בבריטניה, חוסר ודאות סביב המשא ומתן על תנאי פרישת הממלכה מהאיחוד האירופי (ברקזיט), גררה ירידה בשיעור המנכ"לים שבטוחים בצמיחת החברות שהם מנהלים בטווח הקצר ל-34% לעומת 41% בשנה הקודמת.

בארה"ב חל שיפור רב בבטחון המנכ"לים לגבי תחזית הצמיחה של החברות שהם מנהלים ב-12 החודשים הבאים, מ-39% ל-52%, על רקע רפורמת המס של ממשל טראמפ.

למרות האופטימיות הרבה של המנכ"לים בעולם לגבי הכלכלה הגלובלית, יש לדבריהם שורה של איומים על צמיחת הכלכלה העולמית. המנכ"לים מודאגים במיוחד מאיומי טרור (41% לעומת 20% לפני שנה), חוסר ודאות גאו-פוליטית (40%), איומי סייבר (40%), זמינות של עובדים בעלי כישורים מקצועיים חיוניים (38%) ופופוליזם (35%).

הסקר של PwC כלל ראיונות עם 1,293 מנכ"לים ב-85 מדינות שנערכו בין אוגוסט לנובמבר 2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker