לוגו בלומברג
בלומברג

הרגולטורים בבריטניה אמרו כי השתלטות של חברת פוקס המאה ה-21 של רופרט מרדוק על חברת הטלוויזיה בלוויין סקיי ב-11.7 מיליארד ליש"ט (16.3 מיליארד דולר) לא תהיה לטובת הציבור.

השתלטות של פוקס על סקיי עלולה לתת למרדוק ובני משפחתו יותר מדי השפעה על התקשורת בבריטניה, ויש לאפשר אותה רק אם יחולו שינויים מסוימים, אמרה היום נציבות התחרות והשווקים בבריטניה (CMA). השינויים האלה יכללו הוצאה של ערוץ החדשות סקיי ניוז מהשפעתו של מרדוק, לפי CMA.

ההחלטה היא מכה נוספת למשפחת מרדוק, שניסיונות חוזרים ונשנים שלה להשתלט על סקיי בשנים האחרונות נתקלו בעיכובים ודחיות מצד הרגולטורים. כעת הם מנהלים משא ומתן עם ה-CMA ועם פוליטיקאים בניסיון לממש בכל זאת את העסקה, במטרה למכור בסופו של דבר את החברה לדיסני. סקיי מסרה בהודעה נפרדת כי תבחן פתרונות אפשריים לבעיות שהעלתה CMA.

פוקס, שכבר מחזיקה כיום בנתח של 39.1% בסקיי, צפויה למכור את אחזקותיה לדיסני במסגרת עסקת מיזוג בשווי 52.4 מיליארד דולר שעליה הודיעו שתי החברות בחודש שעבר.

פוקס וסקיי צריכות למצוא פתרונות עד שה-CMA תעביר את ההחלטה הסופית שלה לגבי העסקה לשר התרבות של בריטניה, מאט הנקוק, ב-1 במאי. ההחלטה הסופית לגבי אישור העסקה נמצאת בידי הנקוק. לפי חוות דעת קודמת שפרסם רגולטור התקשורת בבריטניה, Ofcom, הציעה פוקס להקים דירקטוריון עצמאי עבור סקיי ניוז, כדי לטפל בחששות לגבי השפעתה של משפחת מרדוק. ב-Ofcom אמרו כי ההצעה הזו הפחיתה את החששות בנוגע למיזוג, אם כי יש צורך עדיין ללטש אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker