ויוונדי תובעת את המנכ"ל לשעבר ז'אן מארי מסייה בגין הונאת משקיעים

בתביעה בארה"ב בה זכה מסייה החברה הורשעה בהונאה ומעוניינת לשקם תדמיתה הציבורית

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ויוונדי הגישה תביעה נגד המנכ"ל לשעבר ז'אן מארי מסייה בפאריס. זאת, לאחר שחבר המושבעים בארה"ב הרשיע את ויוונדי בתביעה קודמת שהוגשה, אך זיכה את מסייה בגין הונאת משקיעים ושימוש לא הולם בכספי החברה.

נאשמים נוספים בתביעה שהגישה החברה הם אדגר ברונפמן הבן - מנכ"ל וורנר מיוזיק וסגן נשיא בוויוונדי לשעבר - בגין מסחר על פי מידע פנים, 5 בכירים לשעבר בוויוונדי וראש מחלקת המסחר במניות בדויטשה בנק צרפת.

מבין הנאשמים בצרפת, רק סמנכ"ל הכספים לשעבר גיום הנזו, נמנה עם הנאשמים במשפט בארה"ב, וכמו מסייה, אף הוא זוכה. הנזו מואשם בפאריס בפרסום מידע כוזב, סיוע במניפולציה במניות, ומסחר לפי מידע פנים.

פרקליטי המשקיעים שתבעו את ויוונדי בארה"ב, בהם מתיו גלוק מפירמת עריכת הדין מילברג, מעריכים כי הפסיקה בארה"ב עשויה לעלות לחברה עד 9 מיליארד דולר. ויוונדי מעוניינת לשקם את תדמיתה, ולנסות להציג עצמה כקורבן של בכירי החברה לשעבר, בעיני המשקיעים והציבור. "אנו מנסים להציג לציבור את האמת", אמר פרקליט ויוונדי, הרב פיזאני.

ויוונדי, אותה הפך מסייה מחברת תשתיות מים לקונצרן מדיה בינלאומי באמצעות פרץ רכישות בהיקף 77 מיליארד דולר, לא החליטה אילו פיצויים בכוונתה לדרוש בתביעה בפאריס. החברה מעריכה את הפיצויים בארה"ב ב-550 מיליון יורו (675 מיליון דולר).

פרקליטו של ברונפמן בפאריס, תיירי מרמבר, אמר כי ברונפמן פעל באופן חוקי לגמרי. גם פרקליטיו של הנזו טוענים כי לא עבר על החוק. כל הנאשמים מכחישים את ההאשמות נגדם.

חבר המושבעים בניו יורק קבע כי ויוונדי אחראית ל-57 הודעות מטעות של בכירי החברה, שהעניקו למשקיעים תחושה אופטימית מדי לגבי מצבה של ויוונדי. ויוונדי ערערה על ההחלטה, בין היתר בטענה כי "מפתיע שוויוונדי הורשעה, אך בכיריה נוקו מחשד", לדברי המנכ"ל הנוכחי, ז'אן ברנאר לוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker