ירידה ברווחי ביוג'ן איידק למרות עלייה של 28% במכירות הטיפול בטרשת נפוצה

עוד במגזר התרופות דיווחה נוברטיס על זינוק של 48% ברווחיה הודות לחיסונים נגד שפעת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

יצרניות התרופות דיווחו היום על תוצאות מעורבות ברבעון הראשון, כאשר נוברטיס נהנתה מגידול במכירות התרופות הודות לחששות העולמיים משפעת החזירים, אך חברת הביוטכנולוגיה ביוג'ן איידק ויצרנית הציוד הרפואי ג'ונסון אנד ג'ונסון דיווחו על צמיחה איטית בלבד.

חברת הביוטכנלוגיה ביוג'ן איידק דיווחה על ירידה של 11% ברווח הנקי שלה, לסך של 217 מיליון דולר, רווח הנמוך מתחזיות האנליסטים. הכנסות החברה עלו ב-7% לסך של 1.1 מיליארד דולר, מעט מתחת לתחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על צמיחה של 28% במכירות טיסאברי, הטיפול לטרשת נפוצה המתחרה בקופקסון של טבע, לסך של 292 מיליון דולר, מכירות נמוכות מהצפוי. מכירות אבונקס, טיפול ישן יותר של ביוג'ן לטרשת נפוצה, והתרופה הנמכרת ביותר של החברה, עלו ב-7% והסתכמו ב-593 מיליון דולר.

בנפרד, דיווחה היום יצרנית התרופות השוויצית נוברטיס, מתחרה נוספת של טבע, על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון. החברה דיווחה על זינוק של 48% ברווח הנקי שלה, לסך של 2.93 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים. הכנסות החברה צמחו ב25% והסתכמו ב-12.13 מיליארד דולר. החברה נהנתה מגידול חד במכירות החיסון לשפעת שלה, בעקבות החשש העולמי מהתפרצות שפעת החזירים. החברה דיווחה על מכירות בסך 1.1 מיליארד דולר של חיסונים נגד שפעת.

חברה נוספת במגזר התרופות שפירסמה היום דו"חות חיוביים היא יצרנית הציוד הרפואי ג'ונסון אנד ג'ונסון, שדיווחה על גידול של 29% ברווח הנקי לסך של 4.53 מיליארד דולר. הכנסות החברה צמחו ב-4% והסתכמו ב-15.63 מיליארד דולר. החברה עלתה על תחזיות האנליסטים בשורה העליונה והתחתונה הודות לגידול במכירות הציוד הרפואי, אך דיווחה על ירידה במכירות התרופות במרשם שלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker