אינטרנט בפס רחב לכל בית: תוכנית חדשה של ה-FCC תרחיב את הגישה לאינטרנט בארה"ב

נציבות התקשורת הפדרלית הציעה מתן סובסידות לחיבור אזורים כפריים בארה"ב לפס רחב, מכירות פומביות של תדרים ופיתוח ממיר אוניברסאלי

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב (FCC) הציעה תוכנית שאפתנית ל-10 שנים, אשר תשנה את סדר העדיפות התקשורתי במדינה ותבסס את האינטרנט בפס רחב כרשת התקשורת הדומיננטית במדינה.

לפי נציגים ב-FCC שתודרכו בנוגע לתוכנית, המלצות הנציבות יכללו מתן סובסידות לספקיות אינטרנט לצורך חיבור אזורים כפריים בארה"ב לאינטרנט בפס רחב, מכירות פומביות של תדרים כדי לפנות מקום למכשירי וויירלס, ופיתוח ממיר אוניברסאלי אשר יתחבר לאינטרנט ולשירותי הכבלים.

התוכנית עתידה להשפיע על מיליארדי דולרים מהתקציב הפדרלי, למרות שטענת ה-FCC היא שהתוכנית תממן את עצמה באמצעות המכירות הפומביות של התדרים.

התוכנית מייצגת את השקפת הממשל האמריקאי, לפיה רשת אינטרנט בפס רחב הפכה להיות המדיום הנפוץ בארה"ב, והחליפה את תעשיות הטלפון והטלוויזיה. כמו כן, משקפת התוכנית שינוי במדיניות ה-FCC, אשר תחת ממשלו של בוש קידמה חוקי ענישה לפרסום תכנים לא נאותים בטלוויזיה, יותר מאשר קידום הגישה לאינטרנט בפס רחב.

התוכנית, אשר תוגש לקונגרס האמריקאי ביום שלישי, צפויה לגרום למחלוקות בוושינגטון ולהביא למלחמת לוביסטים בין ענקיות התקשורת, אשר עלולות לעמוד בפני תחרות חדשה על הלקוחות. תעשיית הטלוויזיה בארה"ב מתנגדת להצעות הממשלה להשיב לידיה את ספקטרום התדרים אותו ייעדה לשימוש עתידי של השירותים הסלולריים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ