לראשונה מזה עשור: שווי השוק של מורגן סטנלי עקף את גולדמן סאקס

מניית מורגן סטנלי מזנקת לאחר שדיווח על ההוצאה הנמוכה ביותר מבין הבנקים עקב שינוי חוקי המס בארה"ב ■ מניית גולדמן נפלה אתמול לאחר שהבנק דיווח על הפסד רבעוני ראשון מזה שש שנים

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מורגן סטנליצילום: אי-פי

מורגן סטנלי , הבנק השישי בגודלו בארה"ב, דיווח היום על הנפילה של כמעט 60% ברווחי הרבעוניים בעקבות הוצאות הקשורות לשינוי חוקי המס בארה"ב, אולם בניכוי סעיפים חד פעמיים רשם רווח גבוה מהתחזיות האנליסטים לאחר שתוצאות חזקות בתחום של ניהול כספים של לקוחות עשירים (wealth management) סייעו לפצות על נפילה בהכנסות ממסחר.

הבנק רשם ברבעון הרביע הפרשת מס חד פעמית בסך 1.2 מיליארד דולר, הקטנה ביותר מבין הבנקים בארה"ב. לשם השוואה: בנק סיטי רשם ברבעון הרביעי הפרשת ענק בסך 22 מיליארד דולר הקשורה לשינויים בחוקי המס בארה"ב בחודש שעבר, שגרמה לבנק לרשום את ההפסד הרבעוני הגדול בתולדותיו.

גולדמן סאקס רשם הפסד רבעוני ראשון זה שש שנים לאחר שהוצאה חד פעמית בסך 4.4 מיליארד דולר הקשורה לרפורמה במס, ורווחי בנק אוף אמריקה נחתכו כמעט במחצית ברבעון בעקבות הוצאה חד פעמית בסך 2.9 מיליארד דולר. בנק ג'י.פי מורגן צ'ייס דיווח על הפסד של 2.4 מיליארד דולר ברבעון הרביעי כתוצאה מהוצאות הנובעות מרפורמת המס.

מניית מורגן סטנלי עולה ב-2% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט, יום לאחר ששווי השוק של הבנק עלה מעל לשוויו של בנק גולדמן סאקס, לראשונה זה עשור.

הכנסות מורגן סטנלי בתחום בנקאות ההשקעות צמחו ב-12.4% ל-1.55 מיליארד דולר, וההכנסות בתחום ניהול העושר גדלו ב-10.5%.

צילום: רויטרס

ההכנסות ממסחר, שמהוות באופן מסורתי את מקור ההכנסות הגדול ביותר של מורגן סטנלי, נפלו ב-19.5% ל-2.25 מיליארד דולר.

מורגן סטנלי רשם ברבעון הרביעי רווח נקי של 686 מיליון דולר, או רווח של 29 סנט למניה, נפילה לעומת רווח של 1.67 מיליארד דולר, או רווח של 81 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

בניכוי סעיפים חד פעמיים רשם הבנק רווח מותאם של 1.68 מיליארד דולר, או רווח של 84 סנט למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 77 סנט למניה.

סך הכנסות הבנק בתקופה המדווחת צמחו ל-9.5 מיליארד דולר לעומת הכנסות של 9.02 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2016. תחזית האנליסטים היתה להכנסות של 9.2 מיליארד דולר.

מניית גולדמן סאקס ירדה בכ-2% במסחר בוול סטריט ביום רביעי. הבנק דיווח אתמול על הפסד רבעוני ראשון זה שש שנים לאחר שהוצאה חד פעמית בסך 4.4 מיליארד דולר הקשורה לאישור הרפורמה במס בארה"ב, מחקה את כל רווחי הרבעון הרביעי ואת מרבית רווחי שנת 2017 כולה.

בעקבות נפילת מניית גולדמן ביום רביעי, התכווץ שווי השוק של הבנק ל-95.7 מיליארד דולר - פחות משווי שוק של כ-100 מיליארד דולר ששיקף מחיר הסגירה של מניית מורגן סטנלי אתמול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker