אפל תשלם 38 מיליארד ד' לרשויות המס בארה"ב על כסף שצברה בחו"ל; בונה משרד ראשי נוסף

ענקית מוצרי האלקטרוניקה הודיע כי תיצור 20,000 משרות חדשות ותשקיע 30 מיליארד דולר בארה"ב בחמש השנים הקרובות

רויטרס
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מטה אפל בקופרטינו
מטה אפל בקופרטינוצילום: ניו יורק טיימס

אפל תשלם לרשויות המס בארה"ב כ-38 מיליארד דולר על מזומנים שצברה בחו"ל, בהתאם לרפורמת המס שאושרה בארה"ב בחודש שעבר, ומתכננת לפתוח משרד ראשי נוסף בארה"ב במסגרת תוכנית חומש להשקעה של 30 מיליארד דולר.

אפל מסרה כי בכוונתה לפתוח בגל השקעות וגיוס עובדים בארה"ב שעתיד ליצור 20,000 משרות בקמפוס הקיים של החברה וכן בקמפוס החדש שתבנה. החברה מתכוונת להודיע על מיקומו של המשרד הראשי הנוסף בהמשך השנה. כשליש מההשקעות החדשות של החברה יהיו במרכזי נתונים עבור שירותי iCloud, אפ-סטור ואפל מיוזיק.

אפל הודיעה כי תשלם לרשויות המס 38 מיליארד דולר, שתאם פחות או יותר את תחזיות האנליסטים, בעקבות חוק המס החדש המאפשר לחברות לשלם מס חד פעמי מופחת על כספים שצברו מחוץ לגבולות ארה"ב (offshore), בין אם בכוונתן להחזיר את הכספים חזרה לחופי ארה"ב (onshore) ובין אם לא.

אפל החזיקה מחוץ לגבולות ארה"ב 252.3 מיליארד דולר נכון לסוף ספטמבר, והודיעה בעבר כי הקצתה 36.3 מיליארד דולר לכיסוי תשלומי מס בארה"ב על כספים שהחברה מחזיקה בחו"ל, ומכאן שלתשלום לא צפויה להיות השפעה משמעותית על תזרים המזומנים של החברה ברבעון הנוכחי.

אפל מיוזיק
אפל מיוזיקצילום: בלומברג

ענקית מוצרי האלקטרוניקה לא מסרה האם וכמה מהכסף יוחזר בפועל לארה"ב, אולם על בסיס שיעור המס המופחת החד פעמי החדש של 15.5% על כספים שהוחזקו מחוץ לארה"ב, תשלום מס בסכום של 38 מיליארד דולר בו נקבה אפל, משמעו כי החברה מתכננת להשיב לגבולות ארה"ב 245 מיליארד דולר.

הרפורמה במס שאושרה בחודש שעבר בחתימתו של הנשיא דונלד טראמפ, הפחיתה גם את שיעור מס החברות בארה"ב מ-35% ל-21%.

לאחר תשלום המס על החזרת הכספים לגבולות ארה"ב, יעמדו לרשות אפל למעלה מ-200 מיליארד דולר שאותם תוכל לנתב להשקעות, רכישות, קנייה חוזרת של מניות או תשלומי דיווידנד נדיבים.

אפל, שבראשה עומד המנכ"ל טים קוק, מסרה כי בכוונתה לבצע השקעות הון בארה"ב בהיקף של יותר מ-30 מיליארד דולר במהלך חמש השנים הבאות.

מנכ"ל אפל, טים קוק
צילום: בלומברג

אפל הוסיפה כי בכוונתה להגדיל את השקעותיה בייצור מתקדם תוך אספקת הון ותמיכה לספקיות שלה כמו פיניסר (Finisar) וקורנינג, בסכום שבין מיליארד לחמישה מיליארד דולר. החברה ציינה כי בכוונתה להגדיל את הוצאותיה עם ספקים בארה"ב ל-55 מיליארד דולר ב-2018 לעומת 50 מיליארד דולר בשנה שעברה.

אפל מצטרפת בכך ל אמזון בחיפוש אחר מיקום למשרד ראשי נוסף. אמזון סיימה באוקטובר לקבל הצעות מערים שמעוניינות שהקמפוס השני יוקם אצלן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker