רפורמת המס גררה את גולדמן סאקס להפסד ראשון ב-6 שנים; רווחי בנק אוף אמריקה צנחו

שני הבנקים מצטרפים בכך לבנקים גדולים נוספים בארה"ב כמו סיטי וג'י.פי מורגן צ'ייס שרשמו הפרשות עתק בעקבות שינוי חוקי המס בארה"ב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בנק גולדמן סאקס דיווח היום על הפסד רבעוני ראשון זה שש שנים לאחר שהוצאה חד פעמית בסך 4.4 מיליארד דולר הקשורה לאישור הרפורמה במס בארה"ב, מחקה את כל רווחי הרבעון הרביעי ואת מרבית רווחי שנת 2017 כולה.

גולדמן סאקס רשם ברבעון הרביעי הפסד של 1.93 מיליארד דולר, אולם בניכוי ההוצאה החד פעמית דיווח על רווח של 5.68 דולר למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 4.91 דולר למניה. בשורה העליונה דיווח הבנק על הכנסות רבעוניות של 7.83 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 7.6 מיליארד דולר.

גולדמן ציין בעת פרסום הדו"חות כי חטיבות המסחר במניות ובאג"ח "המשיכו לפעול בסביבה מאתגרת המתאפיינת ברמות נמוכות של תנודתיות ופעילות לקוחות נמוכה". מניית גולדמן סאקס נסוגה ב-0.5% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

בנק אוף אמריקה , שפירסם אף הוא דו"חות רבעוניים היום, דיווח כי רווחיו נחתכו כמעט במחצית ברבעון הרביעי בעקבות הוצאה חד פעמית בסך 2.9 מיליארד דולר שרשם על רקע שינוי חוקי המס בארה"ב בחודש שעבר.

הבנק השני בגודלו בארה"ב רשם ברבעון רווח נקי של 2.4 מיליארד דולר לעומת רווח של 4.5 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. בניכוי הפרשת המס החד פעמית דיווח בנק אוף אמריקה על רווח של 5.3 מיליארד דולר, או רווח של 47 סנט למניה - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 44 סנט למניה.

הכנסות הבנק בתקופה המדווחת גדלו ל-20.4 מיליארד דולר לעומת 20 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, אך פחות מתחזיות האנליסטים להכנסות של 21.5 מיליארד דולר.

מניית בנק אוף אמריקה מטפסת ב-0.6% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

מלבד בנק אוף אמריקה וגולדמן סאקס, גם בנקים גדולים אחרים בארה"ב דיווחו בשבוע החולף על הוצאות חד פעמיות גדולות בדו"חות הרבעון הרביעי, לאחר שהורדת מס החברות בארה"ב והמעבר למדיניות מס טריטוריאלית אילצו אותם לשערך מחדש נכסי מס בגין הפסדי עבר (Deferred Tax Assets) במאזניהם.

כך למשל, בנק סיטי דיווח אתמול על הפרשת ענק בסך 22 מיליארד דולר ברבעון הרביעי הקשורה לשינויים בחוקי המס, שגרמה לבנק לרשום את ההפסד הרבעוני הגדול בתולדותיו. בנק ג'י.פי מורגן צ'ייס דיווח על הפסד של 2.4 מיליארד דולר ברבעון הרביעי כתוצאה מהוצאות הנובעות מרפורמת המס.

עם זאת, הנמכת מס החברות מ-35% ל-21% במסגרת הרפורמה צפויה להיטיב עם הבנקים בטווח הארוך.

בנק מורגן סטנלי יפרסם את דו"חותיו הרבעוניים ביום חמישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker