רפורמת המס גררה את סיטי להפסד הרבעוני הגדול בתולדותיו - 18 מיליארד דולר

הבנק האמריקאי רשם הפרשה חד פעמית בסך 22 מיליארד דולר לאחר שהורדת מס החברות בארה"ב גררה הפחתה בשווי של נכסי מס בגין הפסדי עבר

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סיטי בנק
סיטי בנקצילום: בלומברג

הבנק האמריקאי סיטי דיווח היום כי הפרשת ענק בסך 22 מיליארד דולר הקשורה לשינויים בחוקי מס החברות בארה"ב, גרמה לבנק לרשום את ההפסד הרבעוני הגדול בתולדותיו.

עם זאת, בניכוי ההוצאה החד פעמית עלה סיטי על תחזיות האנליסטים, ומניית הבנק קופצת בקרוב ל-3% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט.

כ-19 מיליארד דולרים מתוך ההוצאה החד פעמית קשורים "לשערוך מחדש במאזני הבנקים של נכסי מס בגין הפסדי עבר (Deferred Tax Asset) הנובעים מהורדת מס החברות בארה"ב ומהמעבר למדיניות מס טריטוריאלית", ציין הבנק.

הרפורמה במס שאושרה בארה"ב בחודש שעבר הנמיכה את מס החברות מ-35% ל-21% ואמורה להיטיב את חברות בטווח הארוך. עם זאת, מספר חברות כבר הודיעו כי בטווח הקצר תהיה להורדת המס השפעה שלילית על תוצאותיהן, מכיוון שהדבר יגרום להפחתת שווי נכסי המס על פי הירידה בשיעור המס הכללי.

סיטי רשם ברבעון הרביעי של 2017 הפסד של 18.3 מיליארד דולר, או הפסד של 7.15 דולר למניה - ההפסד הרבעוני הגדול בתולדות הבנק - לעומת רווח של 3.57 מיליארד דולר, או רווח של 1.14 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.  

עם זאת, בניכוי סעיפים חד פעמיים רשם הבנק רווח של 1.28 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 1.19 דולר למניה.

הכנסות סיטי בתקופה המדווחת צמחו ל-17.26 מיליארד דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים, לעומת הכנסות של 17.01 מיליארד דולר ברבעון הרביעי של 2016.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker