סרגון מציגה רווח תפעולי של 3.1 מיליון דולר ברבעון הראשון; עקפה את תחזיות השוק

עירא פלטי,נשיא ומנכ"ל: בתגובה לדרישה הגוברת להעברת מידע, אנו חוזים גידול בהכנסות השנה

ניר צליק

"שנה זו החלה בצורה חזקה, חלקית, משום שהצלחנו להכיר בהכנסות מכמה פרויקטים מוקדם מכפי שצפינו", אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון. ואכן, ספקית תשתיות התקשורת הצליחה לעלות על תחזיות השוק ברבעון הראשון.

סרגון סיימה את הרבעון עם הכנסות של 59.7 מיליון דולר - עלייה של 36% לעומת 43.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. השוק ציפה להכנסות של 56.1 מיליון דולר, כך שהחברה היכתה את התחזיות בשורה העליונה. בחלוקה למגזרים, כ-23% מהכנסות החברה הגיעו מהמזרח התיכון ומאירופה, 21% מצפון אמריקה, 53% מאסיה ו-3% מאמריקה הלטינית.

הרווח הגולמי של סרגון הסתכם ב-20.4 מיליון דולר - עלייה של 35.2%, לעומת 15.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. שולי הרווח הגולמי עמדו על 34.1% לעומת 34.3%.

הוצאות התפעול של החברה הסתכמו ב- 17.2 מיליון דולר - עלייה של 13.9%. למרות גובה ההוצאות ובהמשך לשיפור בהכנסות, רשמה החברה רווח תפעולי של 3.1 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של 57 אלף דולר ברבעון המקביל.

הרווח הנקי הסתכם ב-3 מיליון דולר, לעומת 200 אלף אשתקד. הרווח המתואם, שמחושב בניכוי הוצאות בגין אופציות ומחיקות חד פעמיות, הסתכם ב-4 מיליון דולר או 11 סנט למניה, לעומת רווח נקי מתואם של מיליון דולר או 3 סנטים למניה ברבעון המקביל. אנליסטים חזו לחברה רווח מתואם של 8 סנטים למניה כך שהחברה עקפה את התחזיות גם בשורה התחתונה. קופת המזומנים ושווי המזומן של החברה הכילו נכון לסוף הרבעון 98.9 מיליון דולר.

פלטי הוסיף כי "בזמן שמפעילי התקשורת האלחוטית נעים קדימה עם תוכניות לרשתות סלולר בדור הרביעי, בתגובה לדרישה הגוברת להעברת מידע, הם נשארים ממוקדים בפתרונות שיתאימו לדרישות השוק הנוכחיות והעתידיות. כתוצאה מכך, תחזיותינו העסקיות ממשיכות להיות חיוביות ואנחנו בטוחים בתחזיותנו לגידול של 30%-35% בהכנסות השנה הנוכחית, עם רווחים שיגדלו בקצב מהיר יותר מההכנסות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker