איך אפשר לנהוג את זה? GM הוציאה את ההגה מהמכונית האוטונומית

גם הדוושות יוצאו מהשברולט בולט האוטונומית; במכונית מותקנת מערכת שמטרתה להשתלט על הנהיגה במקרה צורך - אם תצוץ בעיה, המכונית תאט ותעצור בצד

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל ג'נרל מוטורס במישיגן, ארה"בצילום: בלומברג
בלומברג

בשנה הבאה, ג'נרל מוטורס לא תזדקק יותר למהנדס שיישב במושב הקדמי כדי לפקח על המוח הרובוטי ששולט במכונית האוטונומית מדגם שברולט בולט. ההגה והדוושות ייעלמו, ויותירו את המכונה בשליטה מלאה.

כשג'נרל מוטורס תתחיל לערוך ניסויים בסדאן האוטונומית החשמלית שמהווה חלק בצי הנסיעות השיתופיות בסן פרנסיסקו, זאת ככל הנראה תהיה המכונית הראשונה על הכביש ללא כלים שמאפשרים שליטה של אדם. ההכרזה של החברה ביום שישי היא האיתות הראשון מצד יצרנית מכוניות גדולה כי מהנדסיה סומכים ידם על המכוניות האוטונומיות שיסיעו אותנו בבטחה לבדן.

"המיוחד בכך הוא שאם תזכרו בכך עשרים שנה מהיום, זאת המכוניות הראשונה ללא הגה ודוושות", אמר קייל ווגט, מנכ"ל קרוז אוטומיישן, החטיבה בסן פרנסיסקו שמפתחת את המכוניות האוטונומיות של ג'נרל מוטורס.

ג'נרל מוטורס בתחילה תבחן את המכוניות במסגרת תוכנית שיתוף נסיעות שתחל ב-2019, והן יכללו רשת ביטחון. המכוניות ייסעו לפי מסלול מתוכנן מראש, שנשלט על ידי מערכת המפות. החברה מדטריוט גם הגישה בקשה לאישור פדרלי לנסות את המכוניות ללא נהג.

לדברי ווגט, לבולט האוטונומית יש גם מערכת שמטרתה להשתלט על הנהיגה במקרה צורך. אם תצוץ כל בעיה, המכונית תאט ותעצור בצד.

המכוניות האוטונומיות של ג'נרל מוטורס היו מעורבות ב-22 תאונות בקליפורניה בשנה שעברה, על פי נתונים של משרד הרישוע במדינה. בראיון מנובמבר, אמר נשיא החברה, דן אמאן, כי התאונות קרו באזורים אורבניים צפופים. וציין כי באף אחת מהתאונות לא היתה זאת אשמת המכונית. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker