וולמארט הודיעה שתעלה את שכר העובדים - ואז פיטרה אלפים מהם

החברה הודיעה על סגירתם של 63 סניפים של רשת Sams Club כשעה לאחר שהודיעה על העלאת שכר המינימום ל-11 דולר לשעה ■ וולמארט תחסוך מיליארדי דולרים בשנה בעקבות רפורמת המס של טראמפ

לוגו רויטרס
רויטרס
וולמארט
וולמארטצילום: בלומברג

וולמארט הודיעה ביום חמישי כי תעלה את השכר השעתי של העובדים ל-11 דולר לשעה בפברואר על רקע ההטבות שתקבל במסגרת רפורמת המס שאושרה בחודש שעבר בארה"ב.

באותו יום הודיעה הקמעונית הגדולה בעולם כי תסגור חנויות ותפטר אלפי עובדים.
המעסיקה הפרטית הגדולה ביותר בעולם הודיעה כי תסגור 63 סניפים של רשת החנויות המוזלות Sams Club, כעשירית מכלל הרשת, כך לפגי גורמים בחברה. כ-50 חנויות מתוכן ייסגרו לצמיתות לאחר בחינת הרווחיות של אחזקתם ו-12 החנויות הנותרות ייסגרו וייפתחו מחדש כמחסני מסחר מקוון. כל חנות ברשת Sams Club מעסיקה כ-150 עובדים, כך שמספר המפוטרים יגיע לכ-7,500. רובם יועסקו מחדש במרכזי הסחר המקוון ובחנויות אחרות של וולמארט.

מוקדם יותר ביום חמישי הודיעה וולמארט על העלאת שכר העובדים וכן על מתן בונוס לעובדים, בהתאם לוותק, של עד 1,000 דולר במזומן וכן כי תאריך את חופשות הלידה וההטבות להורים. העלאת השכר, השלישית במספר מאז 2015, נועדה למשוך עובדים חדשים לחברה בתקופה שבה האבטלה בארה"ב בשפל של 4.1%, מה שמקשה על משיכת עובדים חדשים בשכר מינימום.

וולמארט תחסוך מיליארדי דולרים בשנה בעקבות רפורמת המס שהוביל ממשל טראמפ, שמורידה את מס החברות מ-35% ל-21% והעלאת השכר תעלה לקמעונית רק שבריר מהרווחים הללו, לדברי אנליסטים. "בשל רמת האבטלה הנמוכה הם היו חייבים להעלות את השכר בכל מקרה. רפורמת המס פשוט הקלה עליהם", אומר בריאן יארברות, אנליסט בבית ההשקעות אדוארד ג'ונס.

טארגט , הרשת הקמעונית היריבה של וולמארט, העלתה את שכר המינימום ל-11 דולר לשעה בספטמבר ומסרה כי תעלה את שכר המינימום ל-15 דולר עד 2020.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker