יותר מ-10,000 משרות יימחקו: השינוי הארגוני העצום ביבמ

החברה מתכננת לשנות את תפקידי של עד 30% מתוך 103,000 עובדי שירותי המחשוב של החברה. טרם ידוע האם עובדי יבמ ישראל יפגעו מהמהלך ואם בכלל

לוגו רויטרס
רויטרס
יבמ
יבמ
לוגו רויטרס
רויטרס

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית יבמ מתכננת מהלך ארגון מחדש שיכלול שינויי תפקידים של עד 30% מתוך 103,000 עובדי שירותי המחשוב של החברה השנה, ופרישה וביטול משרות של כ-10,000 עובדים, מפי מקורות שזהותם לא נמסרה.

אתר חדשות הטכנולוגיה "דה רג'יסטר" פירסם היום גם שקף מתוך מצגת פנימית של יבמ, שבו 10,100 משרות הוגדרו ככאלה שיבוטלו או שבעליהן יפרשו.

"איננו נוהגים להתייחס לשמועות", אמר דובר יבמ שהתבקש להתייחס לדיווח.

לפי הדיווח, יבמ שכרה את שירותי חברת הייעוץ ביין כדי לסייע בבחינת פעילות חטיבת שירותי הטכנולוגיה הגלובליים של החברה.

הצעדים הארגונים המתוכננים חזויים להשפיע ב-2018 על 10,900 משרות בארה"ב ו-20,000 עובדים במרכזי חדשנות לקוחות (Client Innovation Centres) של יבמ ברחבי העולם, לפי הדיווח.

"יועצים רבים נותנים המלצות ליבמ, ורבות מהן נותרות בגדר המלצות בלבד", מסרה יבמ בתגובה.

יבמ, אחת מחלוצות המחשבים האישיים (PC) וכיום חברת שירותי מחשוב מגוונת, דיווחה על הכנסות גבוהות מהצפוי בדו"חות הרבעוניים האחרונים באוקטובר, לאחר 22 רבעונים רצופים ירידה בהכנסות.

ליבמ פעילות בישראל מאז 1949, היא מעסיקה כאן כ-2,300 עובדים בכמה פעילויות. מטה החברה נמצא בפתח תקוה ומועסקים בו כ-700 עובדים. בחיפה מעסיקה יבמ מאות עובדים במעבדות המחקר, ומאות נוספים במרכזים בבאר שבע ובבניין החדש בגבעתיים. מיבמ ישראל לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker