שווי שוק המטבעות הדיגיטליים נחתך ב-100 מיליארד דולר תוך דקות

הנפילות נרשמו בעקבות הודעת משרד המשפטים של דרום קוריאה על הכוונה לאסור את המסחר במטבעות קריפטו במדינה ■ ערכו של הריפל קרס ב-55% תוך שבוע

סוכנויות הידיעות
רויטרס
ביטקוין
ביטקויןצילום: Dado Ruvic/רויטרס

שווי שוק המטבעות הדיגיטליים העולמי נחתך ביותר מ-100 מיליארד דולר בתוך דקות ספורות, על רקע דיווח כי דרום קוריאה - אחד משוקי מטבעות הקריפטו הגדולים בעולם - מתכוונת לאסור את המסחר בהם.

הערך של ביטקוין, ריפל ואתריום צנח לאחר ששר המשפטים של דרום קוריאה, פארק סאנג-קי, אמר כי משרדו מכין הצעת חוק שתאסור את המסחר בבורסות מטבעות דיגיטליים בבמדינה. בעקבות דבריו נחתך השווי הכולל של שוק המטבעות דיגיטליים מ-734 מיליארד דולר ל-632 מיליארד דולר, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ.

עם זאת, בהמשך התאושש השווי ל-678 מיליארד דולר, לאחר שמשרד האסטרטגיה והכספים של דרום קוריאה פירסם הבהרה בה נאמר כי אינו שותף להודעת משרד המשפטים, וכי ההודעה בדבר איסור מסחר אפשרי היתה מוקדמת מדי. ערך ביטקוין נסחר כעת במחיר של 13,621 דולרים, לפי נתוני טרייד-בלוק, לעומת מחיר של קרוב ל-14,900 דולרים לפני פרסום הודעת משרד המשפטים של דרום קוריאה.

ערך אתריום צונח ב-10.5% לעומת מחירו לפני 24 שעות, לרמה של 1,205 דולרים, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ. מחיר ריפל נופל ב-9.4% לרמה של 1.72 דולרים, ומשלים בכך נפילה של 55% משיא של 3.84 דולרים שאליו זינק ב-4 בינואר. שווי השוק המטבעות הדיגיטליים קפץ לשיא של 830 מיליארד דולר מוקדם יותר החודש, לפי נתוני קוין-מרקט-קאפ.

דרום קוריאה היא אחד משוקי מטבעות הקריפטו המרכזיים בעולם, כאשר 6%-12% מהמסחר העולמי בביטקוין מתבצע במטבע הקוריאני, הוון, לפי נתוני קריפטו-קומפר. הנתח של קוריאה במסחר באתריום גבוה אפילו יותר ומגיע לכ-14%, ובמטבע ריפל עשוי נתח הרכישות המתבצע בוון להגיע ל-33% בימים מסוימים.

בדרום קוריאה פועלות יותר מתריסר בורסות מטבעות קריפטו, לפי איגוד תעשיית הבלוקצ'יין של קוריאה. רשויות המס במדינה פשטו השבוע על בורסות מטבעות הקריפטו הגדולות בדרום קוריאה, בהן Coinone ו-Bithumb, במסגרת חקירת חשדות להעלמת מס.

שוק המטבעות הדיגיטליים נתון לתשומת לב מוגברת מצד רגולטורים ברחבי העולם. ועדת הבנקאות של הסנאט האמריקאי תקיים שימוע בנושא בחודש הבא יחד עם נציבות הסחר בחוזים עתידיים על סחורות בארה"ב (CFTC) - כך דיווחה ביום חמישי סוכנות הידיעות רויטרס.

בה בעת, גם המגזר העסקי נוקט ביחס צונן כלפי מטבעות קריפטו. כך למשל, יו"ר ומנכ"ל חברת האחזקות ברקשייר התאוויי, המיליארדר וורן באפט, אמר השבוע כי אינו נמנה על חסידי מטבעות הקריפטו והביע ביטחון בכך שהזינוק בערכם הוא תופעה חולפת. "במונחי מטבעות קריפטו, ככלל, אני יכול לומר כמעט בוודאות שזה ייגמר רע", אמר באפט בראיון לערוץ CNBC. "מתי זה יקרה, או איך או כל דבר אחר - את זה אני לא יודע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker