מרקל וסרקוזי הסכימו על שיתוף פעולה בנושא רגולציה פיננסית

היום אמר סרקוזי כי הוא מתכנן להכניס לחוקה הצרפתית התחייבות לשמירה על גירעון מאוזן, בדומה לחוק הגרמני

לוגו רויטרס
רויטרס

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, הסכימו היום לפעול בשיתוף פעולה למען רפורמה פיננסית, ולייצוב כלכלת גוש היורו.

מרקל ערכה שיחת טלפון עם סרקוזי לאחר שהחלטת גרמניה לאסור "שורט עירום" על אג"ח ממשלתיות ומניות של כמה מוסדות פיננסיים, עוררה ירידות בשוקי המניות והאג"ח באירופה ובעולם. שני המנהיגים צפויים להציג ביחד הצעות לתוכנית צמיחה אירופית משותפת בפני מנהיגי האיחוד האירופי בחודש יוני.

רגולטור השירותים הפיננסים של גרמניה הודיע ביום שלישי כי יאסור באופן זמני על ביצוע פעולות "שורט עירום" (naked short) - ביצוע שורט (מכירה בחסר) ללא הלוואה של ממש של ניירות ערך - באג"ח ממשלתיות ובמניות חברות פיננסים בגרמניה. מרקל, אמרה כי ההגבלות על מכירה בשורט נועדו להשיב את השליטה בשוקי הפיננסים "ההרסניים" כדבריה.

שרת האוצר של צרפת, כריסטין לגארד, אמרה היום לרדיו RTL כי 16 מדינות גוש היורו צריכות תיאום גדול יותר במדיניות הכלכלית, על מנת להימנע ממשבר פיננסי. מוקדם יותר חשף סרקוזי את תוכניותיו להסדרת התחייבות לשמירה על איזון בתקציב של צרפת בחוק, אשר יהיה חלק מהחוקה, בדומה לחוק בחוקה הגרמנית.

בנפרד, דיווח סוכנות הידיעות דאו ג'ונס כי ממשלת ספרד אישרה אמצעים לקיצוץ הגירעון בתקציב, שאליהם התחייבה מוקדם יותר החודש, ביניהם קיצוץ משכורות במגזר הציבורי, והקפאת פנסיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker