מתעלמים מהביקורת: מרבית הבנקים הגדולים בבריטניה העלו את חבילות השכר לעובדים ב-2009

ברקליס העלה את חבילות השכר והבונוסים לעובדי חטיבת הבנקאות ב-93% ב-2009; חבילות השכר של RBS עלו ב-73%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שר האוצר הבריטי אליסטר דרלינג דרש מהבנקים במדינה להראות איפוק בנוגע לשכר הבכירים, אבל הבנקים הגדילו את חבילות השכר לעובדיהם ב-2009.

ברקליס קפיטל, חטיבת בנקאות ההשקעות של בנק ברקליס, העלתה את חבילות השכר והבונוסים לעובדיה ב-93% בשנת 2009, כך לפי דיווחי החברה. רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), הבנק הגדול בבריטניה בבעלות ממשלתית, העלה את חבילות השכר לעובדים ב-73% בשנה שעברה. מבין שלושת הבנקים הגדולים בבריטניה, HSBC היה הבנק היחיד בו חבילות השכר של עובדי חטיבת בנקאות ההשקעות ירדו במעט.

בנק ברקליס העניק לעובדי חטיבת הבנקאות חבילת שכר של 191 אלף ליש"ט ב-2009, לעומת 99 אלף ב-2008. RBS העניק חבילת שכר בשווי 173 אלף ליש"ט לעובד, לעומת 100 אלף ב-2008. בנק HSBC העניק לעובדיו חבילת שכר ממוצעת של 166 אלף דולר.

"הבנקים משלמים מס שפתיים על מה שהם חושבים שהפוליטיקאים והציבור רוצים לשמוע, ולמעשה הם ממשיכים כרגיל. השינויים שהם עשו לכאורה בחבילות השכר הן רק תרגיל באחיזת עיניים", אמר כריס רובאק, מרצה אורח בבית הספר לעסקים קאס בלונדון לבלומברג.

הבנקים נמצאים תחת פיקוח של ממשלות העולם, המעוניינות להוריד את חבילות השכר בעקבות הזעם הציבורי על הבנקים, אשר חולצו בתקופת המשבר באמצעות כספי משלמי המסים. בחודש דצמבר, הטיל דרלינג מס חד פעמי של 50% על בונוסים גבוהים מ-25 אלף ליש"ט (37,400 דולר) על עובדי מגזר הפיננסים.

במטרה לנסות ולהדוף מעט מהביקורות, המנכ"לים של RBS, לוידס וברקליס וויתרו על הבונוסים שלהם לשנת 2009. מנכ"ל HSBC מייקל גוהייגן, יקבל בונוס של 4 מיליון ליש"ט (6.1 מיליון דולר) עבור שנת 2009, אך יתרום את רובו לצדקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker