הנציבות האירופית ממליצה לצרף את אסטוניה לגוש היורו ב-2011

הבנק המרכזי של אירופה הזהיר מפני קושי של המדינה הבלטית לשמור על רמת אינפלציה מתאימה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הנציבות האירופית אישרה לאסטוניה לאמץ את גוש היורו בשנת 2011, אף כי הבנק המרכזי של אירופה הזהיר כי המדינה הבלטית עלולה להתקשות לשמור את שיעור האינפלציה ברמה התואמת את דרישות גוש היורו.

הנציבות האירופית הודיעה כי אסטוניה, אשר בעבר היתה חלק מהגוש הסובייטי והצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2004, עברה את המבחנים הכלכליים הנחוצים כדי להפוך להיות החברה ה-17 בגוש היורו. הנציבות כינתה את התקדמות אסטוניה בנושא האינפלציה - בת קיימא.

שרי האוצר של האיחוד האירופי יכריעו בדבר קבלתה של אסטוניה לגוש היורו בפגישתם ביולי. בעבר קיבלו שרי האוצר את איטליה, בלגיה, יוון וסלובקיה לגוש היורו, על אף אזהרות הבנק המרכזי של אירופה.

בחוות דעת של הבנק המרכזי של אירופה, נכתב כי ההשתלטות של אסטוניה על נושא האינפלציה משקף בינתיים נתונים זמניים בלבד, וכי "ייתכן שיהיה קשה לאסטוניה למנוע חוסר איזון מאקרו כלכלי, בין היתר עליית שיעור האינפלציה".

ההערכה של הבנק המרכזי של אירופה עלולה להביא לחילוקי דעות בין ממשלות גוש היורו ובין הבנק המרכזי בנוגע לשאלה האם לאשר לאסטוניה להצטרף לגוש היורו. 16 החברות הקיימות בגוש היורו הן בעלות הסמכות לאפשר את הצטרפותה של אסטוניה ומעולם לא דחו מדינה שקיבלה את תמיכת הנציבות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker