בריטניה לא מתכוונת להעתיק את מס הבנקים שאובמה יטיל בארה"ב

כספי הסיוע יושבו באמצעות מכירת נתחיה בבנקים, לפי שר האוצר הבריטי, אליסטר דרלינג

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
סוכנויות הידיעות

בריטניה אינה שוקלת להעתיק את המס שמתכוון הממשל בארה"ב להטיל על הבנקים, כדי להחזיר את סכומי העתק שהוקדשו לחילוץ הבנקים במהלך המשבר הכלכלי, כך אמר שר האוצר הבריטי, אליסטר דרלינג.

בראיון לעיתון "סקוטסמן" אמר דרלינג: "אנחנו לא שוקלים מס כזה. האמריקאים עושים משהו שונה", והוסיף כי ממשלת בריטניה תשיב לעצמה את כספי הסיוע לבנקים בסופו של דבר באמצעות מכירת מניותיה בבנקים.

ביום חמישי הודיע נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כי בכוונתו להטיל מס על 50 חברות הפיננסים הגדולות בארה"ב. המס המוצע, בשיעור של 0.15% בשנה, יוטל על סך החבויות של מוסדות פיננסיים שבמאזניהם נכסים בהיקף של לפחות 50 מיליארד דולר, ושנהנו מתוכנית היחרום של הממשל במהלך המשבר הפיננסי. המס הוא לתקופה של עשר שנים, אך יבוטל כאשר סך הכנסותיו יעלה על הפסדי הממשל בעקבות חילוץ המגזר הפיננסי, שמסתכמים ב-117 מיליארד דולר. "אנחנו רוצים את כספנו בחזרה", אמר אובמה.

אובמה הוסיף כי הצעד נועד למנוע מהחברות בוול סטריט לחזור ל"עסקים כרגיל", אשר משמעותם הלוואות בסיכון גבוה והימורים על משכנתאות ומוצרים פיננסיים נוספים שהובילו למשבר הכלכלי.

בחודש שעבר הודיע דרלינג כי בנקים בבריטניה שיחלקו לעובד בונוס הגבוה מ-25 אלף ליש"ט (40.8 אלף דולר) ייאלצו לשלם מס חד פעמי בסך 50%. המס החדש צפוי, לפי הערכת דרלינג, להניב לממשלה הכנסות של 500 מיליון ליש"ט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker