סנדיסק מבקשת למכור מניות טאואר בהיקף של 10.7 מיליון דולר

בעקבות המכירה תפסיק סאנדיסק להיות בעלת עניין בחברה ■ מדובר במכירה שנייה של סאנדיסק בחודשים האחרונים, כאשר בדצמבר מכרה סאנדיסק כ-1.9 מיליון מניות בתמורה ל-1.8 מיליון דולר

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

האם סנדיסק מרגישה כי הפוטנציאל במניית טאואר, יצרנית השבבים, הגיע למיצוי? סנדיסק, המחזיקה כיום 7% ממניות טאואר, והינה בעלת המניות הגדולה בחברה, הגישה בקשה למכירת 6.4 מיליון מניות של טאואר דרך הברוקר של החברה, מורגן סטנלי. תאריך המכירה המשוער הינו 26 למארס, כאשר מחיר המניה עמד על 1.68 דולר, כך שהתמורה למכירה עומדת על כ-10.7 מיליון דולר.

מדובר במכירה שנייה של סאנדיסק בחודשים האחרונים, כאשר בדצמבר מכרה סאנדיסק כ-1.9 מיליון מניות בתמורה ל-1.8 מיליון דולר. במידה והמניות אכן נמכרו, תחדל סאנדיסק, יצרנית הזכרונות, להיות בעלת עניין בטאואר, כאשר אחזקתה תירד מתחת ל-5%. כתוצאה מכך תישאר החברה לישראל בעלת העניין היחידה בטאואר, עם אחזקה של 6.3% בחברה.

לטאואר יש תשקיף מדף פעיל לגיוס של עד 50 מיליון דולר, אחרי שהשלימה לפני שבועיים גיוס של 7 מיליון דולר מקרן יורקוויל, ובכך סיימה גיוס של כ-25 מיליון דולר מהקרן.

בנוסף, לחברה שטרי הון שניתנו לחברה לישראל ולבנקים שהלוו לה כספים, לאומי והפועלים, בתמורה למחיקת 250 מיליון דולר מחובותיה, הניתנים להמרה למניות, בהיקף לא מבוטל. החברה לישראל השקיעה בנוסף למחיקת החובות גם 40 מיליון דולר בטאואר, בתמורה לשטרי הון.

כעת, הבנקים מחזיקים ב-193 מיליון שטרי הון בעוד החברה לישראל מחזיקה בכ-206 מיליון שטרי הון. הון המניות המונפק של החברה עומד על 225 מיליון מניות, כך שאם אכן יומרו השטרות בעתיד הדילול יהיה משמעותי. שטרי ההון ניתנים להמרה במחיר של 1.42 דולר, הנמוך ממחיר המניה אמש בתום המסחר, שעמד על 1.63 דולר.

עם זאת, סמנכ"ל הכספים של החברה, אורן שירזי, אמר לקראת סוף 2008 כי שטרות החוב נעולים לתקופה של ארבע שנים לפחות, ובמהלכן לא יכולים הבנקים לממשם.

על רקע ההתאוששות בענף השבבים העולמי, טאואר סיימה את הרבעון הרביעי עם הכנסות של 100.6 מיליון דולר, עלייה של 30% ביחס לרבעון המקביל בו היו ההכנסות 77.5 מיליון דולר ועלייה של 26% לעומת הכנסות הרבעון הקודם שהיו 79.6 מיליון דולר. החברה צופה כי מגמת השיפור תמשך גם ברבעון הבא והיא חוזה הכנסות של 100-115 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2011.

ב-12 החודשים האחרונים טיפסה מניית החברה ב-482% והיא נסחרת במחיר של 1.63 דולר, המשקף לחברה שווי של 324.3 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker