אורכית תנפיק מניות נוספות ותגייס עד 20 מיליון דולר; המניה מזנקת ב-12%

לפני מספר חודשים סירבו משקיעי החברה באסיפה לאשר את הכפלת הון המניות ל-100 מיליון

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני מספר חודשים ביקשה אורכית מאסיפת בעלי המניות של החברה לאשר את הכפלת הון המניות מ-50 מיליון ל-100 מיליון במטרה לבצע הנפקה ולגייס כספים, אולם משקיעי החברה זעמו על מצבה של החברה וסירבו לאשר את הגדלת הון המניות.

כעת, מצאה אורכית פתרון: לחברה יש 16.6 מיליון מניות מונפקות, 5.6 מיליון אופציות ו-1.6 מיליון ניירות ערך הניתנים להמרה למניות. מאחר ולחברה מותר להנפיק עד 50 מיליון מניות, נותרו לה מספיק מניות שהיא יכולה להנפיק במטרה לבצע את הגיוס הנוכחי, וכך היא עושה, על אף התנגדותם הקודמת של מחזיקי המניות של החברה. אורכית תבצע הנפקה בהיקף שעשוי להגיע עד 20 מיליון דולר, ומשקיעי החברה ידוללו. כך, על פי תשקיף שהגישה החברה לרשות ניירות ערך האמריקאית.

החברה מונה את המטרות שלהן ישמש הכסף: הון עבודה ומטרות אירגוניות כלליות. בנוסף, עשוי הכסף לשמש לתשלום של חובות החברה ולהרחבות ציוד, ולמימון פיתוח ומחקר. יש לזכור כי לחברה יש איגרות חוב שעל פי התשקיף ניתנות לפירעון ב-2012. בקצב ההפסדים הנוכחי, ללא הגיוס המתוכנן, היתה אורכית מתקשה לעמוד בפרעונן.

ב-2007, אחרי שהחברה הפיחה תקוות במשקיעיה עם החוזה הענק שחתמה עם KDDI היפנית, היא הנפיקה איגרות בהיקף של 25 מיליון דולר בבורסה של תל אביב. בשוק נותרו כיום איגרות חוב בשווי של כ-22 מיליון דולר בניכוי תיאומים הקשורים להמרתן.

את שנת 2009 סיימה החברה עם הכנסות של 12.7 מיליון דולר בלבד, ירידה של 26.2% לעומת שנת 2008, בה הסתכמו ההכנסות ב-17.3 מיליון דולר. למרות חיתוך חד בהוצאות התפעול. בשורה התחתונה, סיכמה אורכית את השנה עם הפסד נקי של 23.1 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 32.3 מיליון דולר בשנת 2008. נכון לסוף הרבעון הרביעי הכילה קופת המזומנים של החברה 31.4 מיליון דולר.

אורכית מייצרת פתרון טכנולוגי להעברת שידורי טלוויזיה רב-ערוצית, אינטרנט מהיר וטלפון, הפועל באמצעות פרוטוקול האינטרנט (IP). מתגי התקשורת מתוצרתה מותקנים במרכזיות של חברות טלקום ומשדרגים את רשת התקשורת, בכל הקשור ליכולתה להקצאה אופטימאלית של רוחב הפס על גבי הסיב האופטי. ההקצאה מקבלת חשיבות עליונה כאשר רוצים להעביר למשקי הבית גם טלוויזיה רב-ערוצית עם אפליקציות נלוות - כמו וידיאו לפי דרישה (VOD) ולא רק טלפון ואינטרנט מהיר.

בשנה האחרונה שינתה החברה אסטרטגיה והחלה להתמקד במכירת מרכזיות בינוניות, משום שעקב המשבר הכלכלי העולמי חברות הטלקום נרתעו מהוצאות גדולות. המשמעות היא שכעת, באסטרטגיה הנוכחית, גם אם החברה חותמת על חוזים, הם מסתכמים במיליוני דולרים בודדים בלבד לכל חוזה, בניגוד לחוזה הענק שחתמה החברה עם KDDI שהסב לה הכנסות של מעל ל-100 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker