התפטר בציוץ: מנכ"ל סאן ג'ונתן שוורץ בחר להודיע על סיום עבודתו בטוויטר

מנכ"ל אורקל לארי אליסון אמר שבשבוע שעבר שהוא מצפה כי שוורץ יתפטר לאחר מיזוג החברות

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ג'ונתן שוורץ, המנכ"ל האחרון של סאן מיקרוסיסטמס, הוא המנכ"ל הראשון של חברה גדולה בארה"ב שפירסם את התפטרותו בציוץ בשירות המסרים טוויטר. ביום רביעי בלילה השתמש שוורץ בטוויטר כדי לפרסם האיקו על עזיבתו את אורקל, שזה עתה השלימה את רכישת סאן.

שוורץ כתב: "המשבר פיננסי פגע ביותר מדי לקוחות ואינני מנכ"ל יותר".

שוורץ ידוע בחיבתו לאינטרנט כבמה פומבית. בסאן הוא היה המנכ"ל הראשון של חברה גדולה בארה"ב שפירסם בלוג. שוורץ גם לחץ על רשות ני"ע להעניק לבלוגים מעמד שווה לזה של הודעות לעיתונות ומסמכים רשמיים בכל הנוגע לחשיפת מידע עסקי למשקיעים.

שוורץ החליף את מייסד סאן סקוט מקנילי כמנכ"ל ב-2006, וירש חברה שסבלה מירידה במכירות מאז פקיעתה של בועת הדוט.קום.

אחד המהלכים הדרמטיים ביותר בתקופת כהונתו כמנכ"ל היה החלטת סאן להוציא את רוב מוצרי התוכנה המובילים שלה תחת רשיונות קוד פתוח. החברה קיוותה כי עניין נרחב מצד מפתחה תוכנה יסייע למשוך לקוחות חדשים ומכירות גם למוצרים אחרים כמו שרתי מחשב ומערכת אחסון.

אולם סאן נאבקה ומכירותיה המשיכו לרדת. המיתון החמיר את המצב, שכן סאן היתה תלויה רבות במכירות לחברות הפיננסים שהוכו קשות במחשב. יבמ קיוותה לרכוש את סאן, אולם המגעים נכשלו ופתחו את הדלת לאורקל.

מנכ"ל אורקל, לארי אליסון, לא מחבב במיוחד את שוורץ. בריאיון בשבוע שעבר, אליסון אמר כי הוא מצפה ששוורץ יתפטר ולא ישחק תפקיד בחברה הממוזגת.

באשר להמשך דרכו, כתב שוורץ באי מייל: "בטווח הקצר, אני מתכנן לבלות זמן עם משפחתי. בטווח הארוך, עם כמה מיליון עסקים וכמה מיליארדי לקוחות באינטרנט, יש שמועה שאולי יש כמה הזדמנויות מעניינות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker