רשות ני"ע הבריטית באולטימטום לבנקים: אם לא תצייתו למגבלות שכר - תאבדו את הרישיון לפעול

ה-FSA הודיעה לבנקים בבריטניה כי ההוראה חלה גם על עובדים שחוזיהם סותרים את ההנחיות החדשות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשות ני"ע הבריטית (FSA) הציבה אולטימטום חריף בפני הבנקים בבריטניה, והודיעה כי בנקים שלא יצייתו להנחיות הרגולטורים בנוגע לבונוסים ולשכר עובדיהם יאבדו את רישיונם לפעול במדינה - כך דיווח היום העיתון הבריטי "דיילי טלגרף".

לפי הדיווח, ה-FSA הודיע למנכ"לי הבנקים הגדולים הפועלים בסיטי של לונדון כי עליהם לדחות 60% משכר עובדיהם למועד מאוחר יותר, ללא יוצאים מן הכלל - אפילו לעובדים שחוזי העבודה שלהם סותרים את ההנחייה החדשה. אם לא יעשו זאת, יישלל רישיונם לפעול בבריטניה.

רבים מהבנקים הבינלאומיים הפועלים בבריטניה פנו לאחרונה ל-FSA בבקשה להקלות במגבלות השכר שהוטלו על ידי הרגולטור הבריטי, בעיקר בנוגע לחוזי עבודה קיימים של עובדים המבטיחים להם בונוסים, אולם בקשותיהם נתקלו בסירוב נוקשה מצדה של הרשות.

"המסר שקיבלנו הוא שסמכותה של ה-FSA אמנם לא עולה על התוקף המשפטי של החוזים, אך היא כן רשאית להנפיק אישורים לפעילות בנקים בלונדון לפי שיקול דעתה, ולכן עלינו לוותר ולבטל את החוזים", אמר בנקאי בכיר באחד מהבנקים הגדולים בסיטי של לונדון.

בנקאי מריל לינץ' היו מהראשונים שהושפעו על ידי האולטימטום. "חשבנו שהחוזים שלנו יהיו מוגנים מפני שינויים, אך המנהלים שלנו נאלצו לומר לנו שידיהם קשורות ושאין דבר שביכולתם לעשות. הרגולטור הפעיל את מלוא משקלו בנושא", אמר עובד במריל לינץ' ל"טלגרף".

"רבים מהחוזים הבטיחו לעובדים ש-50% מהבונוסים שלהם ישולמו במזומן, ומדובר בחוזים שקשה להתיר. ה-FSA נהגה בחוכמה כשהתעקשה שהבנקים עצמם יבטלו את החוזים, במקום להסתבך בעצמה בסכסוך משפטי", אמר מגייס עובדים בלונדון, שגייס עובדים בכירים עבור בנקים כמו ברקליס ונומורה, בין היתר באמצעות הבטחות לבונוסים גדולים במזומן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker