אחרי עיכובים רבים: מיצובישי הודיעה כי תמסור את מטוס הנוסעים שלה ב-2020

מטוסי הנוסעים של מיצובישי היה אמורים להימסר כבר ב-2013, אך הפרויקט סבל בעיות ונדחה במשך שנים

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבקרים בדגם של מטוס מיצובישי MRJ
לוגו רויטרס
רויטרס

"תאגיד מיצובישי נמצא במסלול הנכון למסירת מטוס הנוסעים המסחרי באמצע 2020", כך אמר ראש חטיבת המטוסים בחברה. מסירת מטוס הנוסעים של מיצובישי (MRJ) נדחתה מספר פעמים, כשהתאריך המקורי למסירת המטוס היה ב-2013, מה שגרם לעלייה בהוצאות החברה. החודש נודע כי חברת איסטרן איירליינס שוקלת לבטל את ההזמנה שלה למטוסי מיצובישי, מה שהעלה חששות נוספים בנוגע לעתידו של הפרויקט.

"אנו מתקדמים בהתאם לתוכניות" אמר היסאקזו מיצוטאני ראש חטיבת המטוסים במיצובישי בהתייחסו לאמצע 2020 כתאריך היעד למסירה. "נוכל לעשות זאת", הוא אמר. מיצוטאני דיבר עם כתבים ב-8 בדצמבר בתנאי שיפרסמו את דבריו רק ב-1 בינואר 2018.

הוא ציין כי יש חשש שאיסטרן איירליינס תבטל את הזמנתה ל-20 מטוסי מיצובישי, עם אופציה להזמנת 20 מטוסים נוספים, אך מיצובישי ממשיכה לקיים שיחות עם חברת התעופה. מיצובישי מסרה כי ההזמנה עדיין לא בוטלה.

מיצובישי קיבלה הזמנות ל-233 מטוסים בגודל בינוני, שיכולים להכיל 90 מושבים, אך מתכננת למכור 1,000 מטוסים במהלך 20 השנים הבאות. חברות כמו ANA Holdings, חברת התעופה הגדולה ביפן ששולטת בין היתר באייר ג'פאן, הודיעו כי לא יבטלו את הזמנותיהם למרות העיכובים במסירת המטוסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker