משרד האוצר בבריטניה שוקל הטלת מס על הבונוסים במגזר הבנקאי

בנוסף שוקל דרלינג לבטל קיצוץ מתוכנן במסים על משקי הבית העשירים בבריטניה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

שר האוצר הבריטי, אליסטר דרלינג, שוקל להטיל מס על הבונוסים במגזר הבנקאי. כמו כן, דרלינג עשוי לבטל קיצוץ מתוכנן במסים על משקי הבית העשירים בבריטניה - כך דיווחה היום בלומברג.

"לא נהיה יותר שבויים של מי שחושב שניתן לשלם בונוסים מוגזמים ללא קשר למה שמתרחש", אמר דרלינג בראיון ל-BBC אתמול. "צריך להיות הוגנים. צריך להיות הגיוניים. אך עם זאת, יש לשים לב גם להשפעות ארוכות הטווח".

דרלינג אמר כי הוא עדיין לא ראה את תוכנית הבונוסים של רויאל בנק אוף סקוטלנד, שהולאם על ידי ממשלת בריטניה, וכי יש לו זכות להטיל וטו על הבונוסים, במידה שייראו לו מוגזמים. עם זאת, הוסיף שר האוצר כי הוא מתנגד לכל אמצעי שעלול להזיק להון של הבנקים. "זהו אינו עולם של שחור ולבן", אמר דרלינג.

ה-BBC דיווח כי ממשלת בריטניה שוקלת להטיל על הבנקים בבריטניה מס לשנה אחת, שיגייס כמה מאות מיליוני ליש"ט. בין האפשרויות שנשקלות ישנם מס על מקבלי הבונוסים הגבוהים ביותר, מס ביטוח לאומי על החברות הגדולות, או מס ישיר על בנקי השקעות - לדברי ה-BBC, שלא מסר את המקור לידיעה.

דרלינג וראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, האיצו לאחרונה את מאמציהם להגביל את הבונוסים לבנקאים ולהגביר את הפיקוח על המגזר הפיננסי. הסיבה לכך היא ככל הנראה ניסיון להשיג את תמיכת הציבור לקראת הבחירות שייערכו בשנה הבאה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker