מנכ"ל ברקליס: "למגזר הבנקאי יש הרבה על מה להצטער; על הבנקים להוכיח שהם תורמים לחברה"

"כמנכ"ל בנק גדול הבעתי צער וחרטה על הטעויות שעשינו כמגזר", כתב ג'ון וארלי ב"סאנדיי טלגרף"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

"על הבנקים להוכיח כי הם מתנהגים באופן אחראי, תומכים בצמיחה הכלכלית ותורמים לחברה - למשל דרך מערכת המיסוי", כתב ג'ון וארלי, מנכ"ל ברקליס, במאמר שפורסם היום בעיתון "סאנדיי טלגרף".

"אני מאמין שעבודת הבנקים חשובה לכלכלות העולם, ולפיכך לחברה כולה, אולם עם החשיבות הזו מגיעה גם מחויבות לנהל את עסקינו באופן אחראי ולתמוך בהתקדמות הכלכלה", אמר וארלי. "למגזר הבנקאי יש הרבה על מה להצטער, וכמנכ"ל של בנק גדול, הבעתי צער רב וחרטה על הטעויות שעשינו".

עוד אמר וארלי כי ללא הפעולות שנקטו הרשויות ברחבי העולם, המגזר הפיננסי היה מתמוטט. לדבריו, גם הבנקים שלא נזקקו לסיוע ממשלתי ישיר, וביניהם ברקליס, הרוויחו מפעולות אלה.

וארלי אישר את הדיווחים לפיהם ברקליס בוחן כיום את מדיניות הבונוסים לעובדיו. "אנחנו פועלים לשינוי שיטת הבונוסים מתחילת השנה. עד עכשיו היו הבונוסים תלויים בביצועים לטווח קצר, אך אנו משנים את מה שצריך".

לדבריו, ישנו קושי בעשיית שינוי בנושא זה - "מצד אחד, עלינו להיות קשובים לדעותיהם של בעלי מניות שטוענים שהבנקאים מרוויחים יותר מדי. מצד שני, עלינו להכיר בכך שכישרון אינו סחורה, ושבעלי המניות והלקוחות מצפים מברקליס להחזיק בעובדים הטובים ביותר בכל החטיבות".

וארלי אמר כי "אנחנו מתחרים בשווקים הגלובליים, וכוח האדם, למיטב ניסיוני, מעולם לא היה נייד יותר. המטרה שלנו היא לשלם את התגמול המינימלי בהתאם לתחרותיות ולביצועים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker