גולדמן סאקס: רפורמת המס של טראמפ תעלה לנו 5 מיליארד דולר ברבעון

לטענת הבנק, רפורמת המס שעברה בשבוע שעבר תפגע ברווחיו; הסכום הוא חד פעמי ונובע, בין היתר, ממס חדש על רווחים שמוחזקים בחו"ל

לוגו רויטרס
רויטרס
גולדמן סאקס
גולדמן סאקסצילום: Richard Drew/אי־פי
לוגו רויטרס
רויטרס

בנק גולדמן סאקס אמר היום (ו׳) בהצהרה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) כי הוא צופה פגיעה של כ-5 מיליארד דולר ברבעון הרבעון הרביעי של השנה. הסיבה לפגיעה ברווח: רפורמת המס החדשה שעליה חתם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בשבוע שעבר.

בשבוע שעבר אישר הקונגרס האמריקאי את רפורמת המס הגדולה זה 30 שנה, שכוללת הפחתות מס חדות לתאגידים ולמשלמי מסים עשירים.

החוק החדש מקטין באופן ניכר את מס ההכנסה לחברות אמריקאיות – ל-21% מ-35% - מה שיאפשר, לטענת הממשל, להשיב לארה"ב רווחים שנשמרים כעת בחו"ל.

כמו תאגידים רבים אחרים, גולדמן שמר מיליארדים מרווחיו בחו"ל כדי להימנע מתשלום מס של 35%. ביחד עם חברות הכוללות בנקים גדולים אחרים, ביניהם ג'יי.פי מורגן, מחזיקים התאגידים האמריקאים 2.8 טריליון דולר בחו"ל, שעליהם אינם משלמים מסים בארה"ב.

ואולם במסגרת החוק החדש, חברות אמריקאיות שמחזיקות רווחים בחו"ל ישלמו מס חד פעמי של 15.5% על נכסים נזילים שהן מחזיקות בחו"ל, ו-8% על נכסים לא נזילים. המס הזה אמור לגייס 339 מיליארד דולר בהכנסות לממשל הפדרלי בעשור הקרוב. זהו סכום שלא מתקרב לעלות המוערכת של הפחתת המסים ברפורמה - כ-1.5 טריליון דולר.

ג'יי.פי מורגן כבר הודיע כי יספוג הוצאה של 20 מיליארד דולר במסים נוספים, ואילו בנק אוף אמריקה הודיע על פגיעה של 3 מיליארד דולר ברבעון הרביעי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker