מאסטרקארד העלתה עמלות ועלתה על התחזיות עם רווח נקי של 349 מיליון דולר

החברה עברה לרווח למרות המשבר מכיוון שאינו משפיע עליה ישירות; הכנסות החברה הסתכמו ב-1.3 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

תאגיד כרטיסי האשראי מאסטרקארד עבר לרווח נקי ברבעון השני, ועלה על תחזיות האנליסטים, הודות להעלאת עמלות על כרטיסי אשראי וגידול במספר העסקות. מאסטרקארד דיווחה על רווח נקי בסך 349 מיליון דולר, לעומת הפסד בסך 747 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

מניות מאסטרקרד ומתחרתה, ויזה, עלו שתיהן ביותר מ-25% השנה בניו יורק, הודות לגידול בתשלומים בכרטיסי אשראי, על חשבון מזומן והמחאות. מאסטרקארד דיווחה כי מספר העסקאות בכרטיסי האשראי שלה גדל ב-7.9%. הכנסות החברה עלו ב-2.7%, והסתכמו ב-1.3 מיליארד דולר - גם כן מעל לתחזיות.

ויזה ומאסטרקארד אינן חשופות לחדלות פרעון על כרטיסי אשראי, כיוון שהן אך ורק מעבדות את העסקות, ואינן מעניקות בעצמן הלוואות או נוטלות סיכון. הבנקים המנפיקים כרטיסי אשראי הם אלו הנוטלים את הסיכונים. עם ז אך שכיחות חדלות הפירעון ההולכת וגדלה, מובילה רבים מהם לצמצם את הנפקות כרטיסי האשראי, ולהציע ללקוחות יותר כרטיסי חיוב, בהם ניתן להשתמש אך ורק למשיכת כסף מהחשבון. ב-2008 נרשמה צמיחה בשימוש בכרטיסי חיוב, שהגיעו לשיעור של 48% משוק הכרטיסים.

ויזה דיווחה אתמול על זינוק של 73% ברווח הנקי הרבעוני שלה, הודות לגידול בשימוש בכרטיסי חיוב. רווחיה הסתכמו ב-729 מיליון דולר, ומספר העסקות שלה ברבעון השני גדל ב-8% לעומת הרבעון המקביל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום