שר האוצר הבריטי צפוי להכריז: אנו עומדים בפני הקפאה של שלוש שנים בשכר הציבורי

ה"טיימס": בדו"ח שיגיש לממשלה יציין דרלינג כי "למדינה נגמר הכסף ויש צורך בהקפאת השכר במגזר הציבורי"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
סוכנויות הידיעות

שר האוצר הבריטי אליסטר דרלינג צפוי להודיע השבוע לממשלת בריטניה ש"למדינה נגמר הכסף", והיא עומדת בפני הקפאה של שלוש שנים בהעלאות שכר במגזר הציבורי וקיצוצים נרחבים, כך דיווח עיתון ה"טיימס" הלונדוני.

דבריו של דרלינג צפויים להיות הקשים ביותר שהעביר שר אוצר כלשהו לממשלה הבריטית, מאז שממשלת הלייבור חולצה על ידי קרן המטבע הבינלאומית בשנות השבעים. הקיצוצים הצפויים יביאו לחיסכון של כ-40 מיליארד ליש"ט במהלך שלוש השנים הקרובות.

דרלינג מאמין כי על עובדי המגזר הציבורי יהיה להקריב קורבן דומה לזה שהקריבו עובדי המגזר הפרטי במהלך המיתון. בעוד שמשרות קוצצו במגזר הפרטי ושכר הוקפא, המשיכו המשרות הציבוריות ליהנות מהעלאות.

בדו"ח שיגיש שר האוצר הבריטי ביום רביעי הקרוב, הוא צפוי להכריז גם על מס בונוסים לעובדי מגזר הפיננסים. בשבוע שעבר הכחישה ממשלת בריטניה תוכניות להטלת מס כזה.

שר האוצר הבריטי צפוי לומר לממשלה כי הכלכלה המקומית נמצאת בתחילתה של התאוששות, וכי הצמיחה תהיה חזקה החל משנת 2011. עם זאת, משרד האוצר צריך להראות צעדיים רציניים בנוגע להורדת הגירעון התקציבי, שעומד על 175 מיליארד ליש"ט.

העיתון "טלגרף" הבריטי דיווח כי בדו"ח שיגיש דרלינג, הוא צפוי להזהיר כי עלות הפנסיה המדינית ושירותי הבריאות צפויים לזנק באופן חד עד שנת 2059, אלא אם הממשל ינקוט באמצעים הכרחיים כדי לטפל בבעיית האוכלוסייה המזדקנת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker