חברת ההחזקות בי.וי.אר טכנולוגיות יוצאת מנקסוס: תחלק את החזקותיה בחברה לבעלי מניותיה

לחברה 41% מהון מניות נקסוס; כל בעל מניות יקבל 0.45 מניות של נקסוס; יו"ר החברה: לא פוסל אפשרות שבי.וי.אר תבצע מהלך דומה גם ב-4 החברות המוחזקות האחרות

גתית פנקס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גתית פנקס

כמו חברות החזקה רבות בתקופה האחרונה, גם חברת בי.וי.אר טכנולוגיות ~10003191-Q~ הגיעה למסקנה שיש דיסקאונט עמוק שמאפיין את החזקותיה. וכך, הנהלת החברה הודיעה היום כי החליטה לחלק לבעלי מניותיה את 4 מיליון המניות שהיא מחזיקה בחברת נקסוס ~10003229-Q~ (41% מהון מניות החברה).

ירון שיינמן, יו"ר ומנכ"ל בי.וי.אר טכנולוגיות, הנשלטת, בין היתר, ע"י כלל תעשיות ~608018-Q~ ופועלים השקעות ~698019-Q~, אומר היום כי הטכנולוגיה של חברת נקסוס היא מצוינת, והצעד שבי.וי.אר טכנולוגיות נוקטת מהווה הבעת אמון בחברה ובפעילותה.

לחברת נקסוס שתי חטיבות עיקריות: האחת, היא חטיבה המפתחת מערכות תקשורת אלחוטית דו כיוונית לאיתור רכבים ויישומי אבטחה אחרים, והשנייה מיועדת לקריאת מונים מרחוק. החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 20 מיליון דולר, ואילו שוויה של בי.וי.אר טכנולוגיות הוא 17.5 מיליון דולר.
בבי.וי.אר נשארים בטוחים בנקסוס "אנחנו בטוחים בהנהלת נקסוס וביכולתה להוציא אל הפועל את תוכניותיה", אומר שיינמן, "אולם כחלק מהמדיניות שלנו, המבקשת לבנות ערך לטווח הארוך לבעלי מניותינו, הגענו למסקנה שנשרת בדרך זו טוב יותר את האינטרס שלהם".

רק לפני כחודש ביצעה בי.וי.אר השקעה נוספת בנקסוס של 2 מיליון דולר לפי מחיר מניה של 2.04 דולרים, במסגרת השקעה כוללת בחברה של 5 מיליון דולר, וכך הגדילה את החזקתה ל-41%.

האישור ליציאתה של בי.וי.אר טכנולוגיות כבעל מניות קיבוצי מנקסוס כפופה עדיין לאישור בעלי מניותיה, כמו גם יחס החלוקה לבעלי המניות. לפי חישוב יחס "רגיל", מאחר ולבי.וי.אר טכנולוגיות 9.1 מיליון מניות ציבוריות, הרי שכל בעל מניות של החברה יקבל 0.44 מניות של נקסוס.

"אנחנו מתכוונים להמשיך ולמצוא דרכים כדי להחזיר לבעלי המניות את ערך ההשקעה", אומר שיינמן, "וברגע שנראה כי יש פעולות נוספות שאנחנו יכולים לבצע, נעשה אותן". לבי.וי.אר טכנולוגיות החזקות בעוד 4 חברות: חברת vi[z]rt שנסחרת בנויר מרקט (21%), חברת קורסמה (החזקה של 37%) חברת ברייטקום טכנולוגיות (23%) וחברת יוניספייר (41%).

"אין לנו כרגע כוונות לבצע השקעות בחברות נוספות", אומר שיינמן, אבל לא פוסל אפשרות לפיה את אותו האקט שהוא מתכוון לבצע בנקסוס - הוא יישם גם בחברות האחרות. "זו אסטרטגיה שהחברה אימצה לפי החלטת הדירקטוריון, שמבקשת לגרום לתוספת ערך לבעלי המניות", הוא מסביר.

הפסדיה של בי.וי.אר ברבעון הראשון של השנה, שפורסמו לפני שלושה ימים, הצביעו על הפסד נקי של 1.6 מיליון דולר בעוד שהפסדיה של נקסוס הסתכמו ב-549 אלף דולר ברבעון זה. "יש לנו יסוד סביר להניח שסך השווי שייווצר כתוצאה מפעולה מהסוג הזה יגדל. אנחנו מתכוונים להמשיך ולתמוך בנקסוס בהמשך, גם לאחר ביצוע החלוקה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker