יו"ר סמסונג לשעבר קיבל חנינה מנשיא דרום קוריאה כדי שיקדם את אירוח אולימפיאדת החורף ב-2018

לי קון-הי, חבר בועד האולימפי העולמי, הורשע בהעלמת מס ובמעילה בכספי סמסונג

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

נשיא דרום-קוריאה, לי מיונג-בק, העניק היום חנינה ליו"ר סמסונג לשעבר, לי קון-הי, שהורשע בהעלמת מס ומעילה בכספי ענקית האלקטרוניקה. הנשיא החליט להעניק לאיש העסקים את החנינה על מנת לאפשר לו לשמור על חברות בועד האולימפי העולמי (IOC), ולסייע בקמפיין של דרום קוריאה לאירוח אולימפיאדת החורף ב-2018.

לי הורשע לאחר שכמה קבוצות אזרחיות, אליהן הצטרף היועץ המשפטי לשעבר של סמסונג, טענו כי לי ניהל סכום אדיר של כספים בלתי חוקיים, וסייע לבנו, לי ג'יי-יונג, בכיר בסמסונג אלקטרוניקס, החברה הבת של סמסונג, לרכוש מניות בחברות בנות אחרות במחירים זולים בצורה בלתי-הוגנת, בניסיון להעביר את הקונצרן הגדול במדינה לבן. לי קון-הי התפטר מתפקידו כיו"ר סמסונג באפריל 2008, לאחר הגשת כתב האישום נגדו, שכלל העלמת מס בסך 39 מיליון דולר. הוא החזיר את המסים, ושילם גם קנס נוסף בסך 94 מיליון דולר.

הקבוצות שהובילו את התביעה נגד לי קון-הי, הביעו ביקורת על חנינתו על ידי הנשיא "לטובת המדינה". "החנינה מאשרת אמירה נפוצה בדרום קוריאה, לפיה סמסונג נמצאת מחוץ להישג ידו של החוק והממשל", אמר קים סנג-ג'ו, כלכלן באוניברסיטת הנסונג, ומנהל הארגון 'סולידריות למען רפורמה כלכלית'. "הנשיא לי דיבר על אינטרס לאומי, אך אדם בעל הרשעה פלילית הנוסע בעולם ומקדם את הקמפיין של דרום קוריאה לאירוח האולימפיאדה, רק תפגע באינטרס ובדימוי הלאומי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker