ענקית הפרסום פובליסיס תרכוש את רייזורפיש של מיקרוסופט ב-530 מיליון דולר

רכישת סוכנות הפרסום הדיגיטלית היא חלק ממאמציה של פובליסיס להפוך לחברה המובילה בתחום הפרסום הדיגיטלי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ענקית הפרסום פובליסיס הודיעה כי בכוונתה לרכוש את רייזורפיש (Razorfish), סוכנות הפרסום הדיגיטלית של מיקרוסופט, תמורת 530 מיליון דולר במזומן ובמניות, בצעד נוסף להגברת פעילותה בתחום הפרסום המקוון.

במסגרת העסקה, שתצא לפועל ברבעון הרביעי של 2009, תעניק פובליסיס למיקרוסופט 6.5 מיליון מניות בשווי 231 מיליון דולר, ואת שאר הסכום במזומן, ובידי מיקרוסופט יהיה נתח של 3% מפובליסיס. לקוחותיה של פובליסיס יוכלו לרכוש שטחי פרסום ממיקרוסופט בתנאים מועדפים.

רייזורפיש, שבה מועסקים 2,000 עובדים, ושהכנסותיה השנתיות מוערכות בסכום שבין 370 ל-380 מיליון דולר בשנה, תמשיך לפעול תחת שמה ועם הצוות המנהל אותה, לדברי מנכ"ל פובליסיס, מוריס לוי.

בחודשים האחרונים היתה מיקרוסופט במגעים עם כמה מחברות הפרסום הגדולות, כמו אומניקום ו-WPP, שביקשו לעשות שימוש בטכנולוגיות הפרסום שלה ולרכוש שטחי פרסום בסך מיליוני דולרים באתרי האינטרנט של החברה, כולל מנוע החיפוש Bing, לאחר שהכנסותיהן נפגעו בשל המשבר בשוק הפרסום.

פובליסיס התמקדה בשנים האחרונות ברכישות דיגיטליות. בתחילת 2007 היא רכשה את חברת השיווק הישיר והדיגיטלי האמריקאית דיג'יטס ב-1.3 מיליארד דולר, ובשנה שעברה את חברת פרפורמיקס מגוגל.

"לא נותרו לנו רכישות נוספות בסדר גודל כזה בתחום הפרסום הדיגיטלי, רייזורפיש היתה האחרונה", אמר לוי. "כשנשלים את הרכישה, כרבע מהכנסותינו השנתיות יגיעו מתקשורת דיגיטלית, ואנו מאמינים כי יש לנו כעת יכולת לצמוח עם לקוחות חדשים" הוסיף. בשנת הכספים שהסתיימה ביוני היו 20.8% מהכנסותיה של פובליסיס מפרסום דיגיטלי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום