סרגון תשתף פעולה עם אלווריון בבניית רשת WiMax עבור אופן-ריינג'; שווי העסקה מוערך ב-20-10 מ' ד'

זאת, כפי שפורסם ב-TheMarker ; בנוסף, תספק החברה פתרונות FibeAir במספר מיליוני דולרים

ניר צליק

סרגון נטוורקס, ספקית פתרונות תקשורת בקצבים גבוהים לדור הבא של רשתות אלחוטיות, תשתף פעולה עם אלווריון ותספק פתרונות תמסורת (backhaul) מתקדמים עבור תשתית רשת Wimax בפס רחב של חברת אופן ריינג' באזורים כפריים - כפי שפורסם ב-TheMarker לפני ארבעה חודשים.

לפני ארבעה חודשים נבחרה אלווריון לספק לאופן ריינג' ציוד לתקשורת אלחוטית בתקן WiMAX (תקשורת אלחוטית בפס רחב בטווח של עד 50 קילומטר) בעבור פרויקט של ממשלת ארה"ב לפרישה של רשת אלחוטית באיזורים כפריים, כאשר היקף העסקה עשוי להגיע לכ-150 מיליון דולר. החוזה של אלווריון יתפרס על פני חמש שנים, כך שהחברה צפויה לרשום הכנסות של של 30-20 מיליון דולר מהפרויקט מדי שנה, במהלך 5 השנים הקרובות.

תוכנית בניית התשתית באזורים הכפריים נועדה להגדיל את ההזדמנויות הכלכליות ולשיפור חייהם של התושבים שגרים בהם. את הפרויקטים מממנת ממשלת ארה"ב באמצעות הלוואות ומענקים ומרבית חברות התקשורת הגדולות מתחרות על נתחים ממנו.

הפרויקט הנוכחי מומן על ידי משרד החקלאות האמריקאי שהעניק לאופן ריינג' הלוואה של 260 מיליון דולר בתנאים נוחים. 100 מיליון דולר נוספים גוייסו לפרוייקט על ידי ג'יי פי מורגן אקווטי וואן.

בנוסף, קיבלה סרגון הזמנה משמעותית מספקית תקשורת בצפון אמריקה ששמה לא נמסר, אך על פי הערכות בשוק מדובר בקלירווייר, כאשר שווי ההזמנה הראשונית מוערך בכמה מיליוני דולרים. פיתרונות ה-FibeAir של סרגון המאפשרים לספקי תקשורת להרחיב במהירות את אזורי הכיסוי בתקשורת נייחת וניידת בכדאיות כלכלית. פתרונות אלה יתמכו בהתרחבות רשת הוויימקס של ספקית התקשורת המובילה בשתי ערים מרכזיות בארה"ב.

לפני שלושה שבועות פירסם האנליסט מת'יו רובינסון מבית ההשקעות וודבוש סקירה למניית החברה בה הוא העלה את מחיר היעד לחברה מ-8.25 דולר ל-8.75. בסקירה כתב רובינסון כי החברה עשויה ליהנות משינוי אסטרטגי של מפעיל WiMax גדול, כאשר ההערכות היו כי מדובר בקלירווייר, כפי שמסתמן כעת, ושהיא עשויה לרשום הכנסות של 9 מיליון דולר כתוצאה מהשינוי במהלך שלושת הרבעונים הקרובים. עוד כתבו בבית ההשקעות כי סדר הגודל של העסקה עשוי לגדול בעתיד, אך במקביל, המפעיל עשוי להיכנס כמתחרה של סרגון בתחום.

"אנו שמחים מאד משיתוף הפעולה עם אלוריון בבניית הרשת של אופן ריינג'", אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון. לדבריו, "שירותי התקשורת לאזורים מרוחקים מביאים שפע של אפשרויות חדשות לקשרים חברתיים עבור מיליוני משתמשים חדשים. הפתרונות של סרגון מסייעים לספקי תקשורת ברחבי העולם לפרוש את הרשת בקלות ובמהירות ולחסוך בעלויות ההקמה והתחזוקה. אנו מקווים לשיתוף פעולה פורה וארוך עם אלווריון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker