הכנסות סרגון ירדו ב-24% ל-42.2 מיליון דולר ברבעון השני והחברה החמיצה את תחזיות השוק

הרווח הנקי עמד על 233 אלף דולר לעומת רווח של 15.5 מיליון דולר ברבעון המקביל

ניר צליק

תוצאות סרגון נטוורקס נפגעו ברבעון השני של 2009 כתוצאה מצמצום הוצאות של חברות במגזר הסלולר. פעילות תעשיית הסלולר אמנם הצליחה להחזיק מעמד באופן יחסי על רקע המשבר, אך החברות במגזר החלו לצמצם את הוצאותיהן על רקע אי הוודאות והירידה בהשקעות בתשתיות התקשורת והארכת מחזורי המכירות.

בשורה העליונה סיימה סרגון את הרבעון השני של 2009 עם הכנסות של 42.2 מיליון דולר - ירידה של כ-24% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2008, אז הסתכמו ההכנסות ב-55.2 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 43.7 מיליון דולר, כך שהחברה החמיצה את התחזיות בשורה העליונה.

בעקבות הירידה בהכנסות, ירד הרווח הגולמי של החברה והסתכם ב-13.5 מיליון דולר, ירידה של 27.8% לעומת רווח גולמי של 18.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. שיעור הרווחיות הגולמית ירד אף הוא, מ-33.9 ברבעון המקביל ל-32% ברבעון הנוכחי.

על אף ירידה של 9.4% בהוצאות התפעול, מ-15.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-13.7 מיליון דולר ברבעון הנוכחי, עברה החברה להפסד תפעולי של 164 אלף דולר לעומת רווח תפעולי של 3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה הסתכם הרווח הנקי של סרגון ב-233 אלף דולר בלבד או סנט אחד למניה. זאת, לעומת רווח של 15.5 מיליון דולר או 42 סנט למניה ברבעון המקביל. בניכוי הוצאות של 805 אלף דולר בגין אופציות הסתכם הרווח הנקי של סרגון בכמיליון דולר או 3 סנט למניה. זאת, לעומת רווח נקי של 4.9 מיליון דולר או 13 סנט למניה. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 4 סנט למניה כך שהחברה החמיצה את תחזיות השוק גם בשורה התחתונה.

עם סיום הרבעון החזיקה סרגון בקופתה מזומן ושווי מזומן בהיקף של 96 מיליון דולר.

עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון נטוורקס אמר כי "התחזית לטווח ארוך חיובית ומבוססת על שיפור משמעותי בהזמנות ברבעון השני. ההזמנות החדשות מושפעות מהדרישה הגוברת להרחבת רשתות ה-GSM בהודו, המיועדת לתמיכה בהמשך הצמיחה במספר המנויים".

פלטי הוסיף כי "העסקים של החברה בשאר העולם עדיין מושפעים מחוסר הוודאות הכלכלי, הגורמים להתארכות הליך המכירה. אנו צופים לראות שיפור הדרגתי במחצית השנייה של 2009, אותה תמשיך להוביל הצמיחה באסיה. בהמשך אנו צופים לצמוח כתוצאה משיפור בכל האזורים, במיוחד לפתרונות המסייעים למעבר של רשתות הסלולר ל-IP התומכים בגידול העצום בתעבורת נתונים ברשתות סלולר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום