תמו הדחיות? משפטו של קובי אלכסנדר בנמיביה צפוי להיפתח ב-13 באוקטובר

זאת, אחרי שישמע ערעורו של אלכסנדר ב-5 באוקטובר

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

הדיון על הסגרתו של קובי אלכסנדר, מנכ"ל קומברס לשעבר, המבוקש בארצות הברית בשל פרשת הבקדייטינג של החברה, נקע ל-13 באוקטובר. בית המשפט ידון קודם בערעורו של אלכסנדר הנוגע לזהות השופט שידון בתיק ב-5 באוקטובר.

בהחלטתו שפורסמה אמש תקף השופט את רשויות ההגירה בנמיביה ואת התנהלותם בכל הנוגע לבקשתו של אלכסנדר להישאר במדינה. בשפה ציורית כתב השופט כי התנהלותן של רשויות ההגירה משולה לכלב שרודף אחרי זנבו. במיוחד יצא השופט כנגד סירובם להאריך את אשרת שהייתו במדינה לאחר 25 במאי 2009, סירוב שבגינו הגיש אלכסנדר את הבקשה לבית המשפט, ואת התנגדותם לפרט את הסיבות להחלטה.

אלכסנדר, מייסד ומנכ"ל חברת קומברס טכנולוג'י לשעבר, חשוד בהונאה חשבונאית הקשורה בתארוך מחדש (בקדייטינג) של אופציות והלבנת כספים. הוא נמלט מארה"ב באמצע 2006, זמן קצר לפני שהוגש נגדו כתב אישום פלילי הכולל 35 סעיפים, אולם נעצר כחודשיים לאחר מכן בנמיביה בעקבות צו מעצר בינלאומי שהוציא כנגדו האינטרפול. מאז דוחה אלכסנדר את מועד הדיון בבקשת ההסגרה בכל פעם מחדש.

באוגוסט טען בבקשה להארכת אשרת השהות שלו ושל משפחתו בנמיביה כי הוא ואשתו השקיעו 70 מיליון דולר נמיבי (כ-8 מיליון דולר אמריקאי) בנמיביה. השקעותיהם של בני הזוג, השוהים בנמיביה כשנתיים, כוללות השקעות בפיתוח נדל"ן, השקעות בעסקים מקומיים, תרומות לארגוני צדקה שונים ומלגות לימודים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker