מאסטרקארד דיווחה על ירידה של 18% ברווחיה ברבעון הראשון של 2009

מתחרתה של מאסטרקרד, ויזה, דיווחה אמש על זינוק של 70% ברווחיה הרבעוניים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מאסטרקארד, חברת כרטיסי האשראי השנייה בגודלה בעולם, דיווחה היום על ירידה של 18% ברווחיה ברבעון הראשון של 2009, על רקע הירידה בצריכה הפרטית בארה"ב. הרווח הנקי שרשמה החברה היה 367.2 מיליון דולר, לעומת רווח של 446.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הכנסותיה הרבעוניות הסתכמו ב-1.56 מיליארד דולר, לעומת 1.82 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2008.

ויזה, מתחרתה של מאסטרקרד, דיווחה אתמול על זינוק של 70% ברווחיה הרבעוניים ל-536 מיליון דולר. ויזה הונפקה בשנה שעברה במסגרת ההנפקה הראשונה לציבור (IPO) הגדולה בתולדות בארה"ב. בניגוד לבנקים, ברוקרים וחברות שירותים פיננסיים אחרים שנפגעו קשות בעקבות המשברים בשוקי האשראי והדיור, ויזה ומאסטרקארד הצליחו לחמוק באופן יחסי מנזקי המשבר, הודות לעובדה כי שתי החברות אינן מעניקות אשראי לצרכנים, אלא מנפיקות כרטיסי אשראי לבנקים שותפים וגובות עמלות עבור כל עסקה.

חברות כרטיסי אשראי אחרות, דוגמת אמריקן אקספרס ודיסקבר פייננשל וכן בנקים המחזיקים בנתח גדול בשוק כרטיסי האשראי, בהם בנק אוף אמריקה וסיטי, דיווחו על פגיעה ברווחיהן על רקע גידול במספר בעלי כרטיסי אשראי שלא הצליחו לעמוד בתשלומים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker