סרגון מורידה ציפיות: חוזה הכנסות של 43-45 מ' ד' ברבעון הראשון כשהשוק ציפה להכנסות של 55 מ' ד'

החברה עצמה לא פירסמה תחזית רווח לרבעון בסוף שנת 2008

ניר צליק

"קצב ההזמנות הואט ברוב האיזורים והקטגוריות", אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון, "ואנחנו רואים שמחזורי המכירה מתארכים ולוחות זמנים של פרויקטים חדשים והחלטות רכישה נמתחים". ואכן, מהתוצאות המקדמיות שפירסמה סרגון עולה כי החברה תחמיץ את תחזיות השוק. סרגון חוזה הכנסות של 45-43 מיליון דולר בלבד ברבעון הראשון של 2009, כאשר תחזיות השוק היו להכנסות של 55 מיליון דולר.

החברה נוקטת בצעדים כדי להוריד את הוצאות התפעול, והיא מתכוונת להוריד את רמת ההוצאות ברבעון ל-36-37 מיליון דולר. בעקבות ההאטה, חוזה סרגון רווח נקי שינוע בין 0-700 אלף דולר בלבד ורווח למניה של 0-2 סנטים, בהשוואה לרווח נקי של 4.3 מיליון דולר ו-11 סנט למניה ברבעון המקביל.

בניכוי הוצאות בגין אופציות, מצפה החברה לרשום רווח נקי של 800 אלף דולר עד 1.5 מיליון דולר ורווח למניה של 2-4 סנטים, בהשוואה לרווח נקי של 4.9 מיליון דולר או 13 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. השוק עצמו ציפה לרווח של 8 סנטים למניה.

למרות האמור, הוסיף פלטי כי "בצד החיובי, תוכניות להרחיב תשתיות אלחוטיות בעלות קיבולת גבוהה מתקדמות, ואנחנו שמחים לראות שיפור מסויים בצפון אמריקה, שהחלה להראות סימני חולשה ברבעון הראשון של 2008", ואמר לסיכום כי "אנחנו מתכוונים להישאר גמישים ככל האפשר כדי שנוכל להגיב במהירות לשינויים בדפוסי ההזמנות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker