מניות קמטק צונחות ב-23% עקב הפסד במשפט פטנט בארה"ב; החברה תאלץ לשלם פיצויים של 6.8 מיליון דולר

רפי עמית, מנכ"ל החברה: "אנו מאמינים שנצליח להתגבר על גזר הדין הלא צודק"

ניר צליק

קמטק, המייצרת מערכות לסריקה של מעגלים מודפסים ופרוסות סיליקון, הפסידה במשפט שנערך בנוגע להפרת פטנט כנגדה. החברה תאלץ לשלם פיצויים בגובה 6.8 מיליון דולר לחברת רודולף טכנולוגיות האמריקאית, אך גזר הדין תקף רק בארה"ב ולא קשור לפעילות החברה מחוץ לגבולות המדינה.

רפי עמית, מנכ"ל החברה, אמר כי "למרות שאנחנו מאוכזבים מפסיקת המושבעים במקרה, אנחנו ממשיכים להאמין שמוצרי פאלקון לא פוגעים בפטנט של רודולף ושהפטנט עצמו אינו בר תוקף. אנחנו מצפים להמשיך להגן בתקיפות על זכויות קמטק, ואנו מאמינים שנצליח להתגבר על גזר הדין הלא צודק".

קמטק סיימה את הרבעון הרביעי עם ירידה של 41% בהכנסות ל-12.4 מיליון דולר. זאת בהשוואה להכנסות של 21 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2007 והכנסות של 22.6 מיליון דולר ברבעון הקודם. בשורה התחתונה, רשמה קמטק הפסד נקי של 5.5 מיליון דולר או 19 סנט למניה. זאת בהשוואה לרווח נקי של 29 אלף דולר ברבעון המקביל והפסד של 4.1 מיליון דולר ברבעון הקודם.

קופת המזומנים של החברה הכילה בסוף 2008 15.9 מיליון דולר בלבד לעומת 18.6 מיליון דולר בתום 2007. שווי כלל נכסיה של החברה עמד על 46.2 מיליון דולר לעומת 80.7 מיליון דולר בסוף 2007. זאת, בעיקר כתוצאה מירידת השווי של מלאי המוצרים שבידי החברה, שירד מ-34.2 מיליון דולר בסוף 2007 ל-9.8 מיליון דולר בסוף 2008.

קמטק מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכות בדיקה אופטיות ליצרניות המעגלים מודפסים, לשוק המצעים ולשוק המוליכים למחצה. החברה מייצרת מערכות בקרת איכות ופיקוח על קווי ייצור של מעגלים מודפסים המעלים את תפוקת הייצור תוך הפחתת שיעור המוצרים הפגומים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום