מנכ"ל סנדיסק, אלי הררי: "2009 צפויה להיות טובה באופן משמעותי משהערכנו בתחילת השנה"

"מחירי זכרונות הפלאש יותר מהוכפלו ב-4 החודשים האחרונים; הביקוש במגזר הצרכני איתן באופן יוצא דופן"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

אלי הררי, מנכ"ל ומייסד יצרנית כרטיסי הפלאש סנדיסק (סימול SNDK), אמר כי שנת 2009 עשויה להתברר כטובה באופן משמעותי משהעריך בתחילת השנה, לאחר שקיצוצים חדים בייצור זכרונות פלאש השיבו את איזון למגזר שנפגע עקב היצע-יתר.

"אני מרגיש טוב עכשיו כפי שהרגשתי בכל שלב בשלוש או ארבע השנים האחרונות", אמר היום הררי בכנס טכנולוגיה של חברת המידע הפיננסי רויטרס בניו יורק. לדבריו, מחירי זכרונות פלאש יותר מהוכפלו במהלך ארבעה החודשים האחרונים, והיצרנים צימצמו בשיעור ניכר את התפוקה.

הררי אמנם הזהיר כי האפשרות לצפות מגמות עתידיות נותרה נמוכה, אולם הוסיף כי הוא מגלה אופטימיות זהירה לגבי ההמשך, וכי הביקוש כעת גבוה מהצפוי. "הביקוש במגזר הצרכני היה איתן באופן יוצא דופן, אם כי לא הייתי מגדיר אותו מדהים", אמר.

בעת פרסום דו"חותיה הרבעוניים האחרונים בחודש פברואר, הזהירה סנדיסק כי שנת 2009 עלולה להיות מאתגרת ביותר. החברה רשמה ברבעון הרביעי של 2008 הפסד גדול מהצפוי של 1.86 מיליארד דולר, לעומת רווח של 106 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת, בעקבות מחיקה בסך 1.9 מיליארד דולר שרשם בגין ירידת ערך נכסים ומלאים.

סנדיסק, אשר הוקמה בשנת 1988 על ידי הישראלי לשעבר ד"ר אלי הררי, מומחה לזיכרונות מחשב, מעסיקה כ-3,000 עובדים ברחבי העולם, בהם כ-700 בישראל. מטה סנדיסק נמצא בקליפורניה, אך החברה מחזיקה בשלושה מתקנים בישראל: בפארק התעשייה בתפן - מרכז שהוקם ב-96'; בעומר; והמרכז הגדול בכפר סבא, שהוקם לאחר שסנדיסק רכשה את המתחרה אם-סיסטמס באוגוסט 2006 ב-1.35 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker