סוכנויות הידיעות

חברות וארגונים לא צריכים להגיב באופן מופרז על התפרצות שפעת החזירים העולמי והדיווח התקשורתי הנרחב סביבה, אולם עליהם לנצל את ההזדמנות כדי לבחון ולבדוק את תוכניות התגובה למקרים של התפרצות מגפות. כך לפי חוות דעת ראשונית של חברת המחקר גרטנר על שפעת החזירים, והשלכותיה הטכנולוגיות והעסקיות.

במצבים של התפרצות מגפות ותגובה עליהם, עדיף לארגונים וחברות להימנע מפעולות שנובעות מבהלה, כמו למשל סגירת משרדים ומפעלים, קובעת גרנטר. עם זאת, במסגרת ההערכות למצבים כאלה, חשוב שמנהלי IT של ארגונים וחברות יתכננו מראש, יבדקו ויגדילו את הנפח של מערכות טכנולוגיה, שכן סביבת העבודה בעת התפרצות מגפות תהיה בעיקרה סביבת עבודה ביתית, משום שמרבית העובדים יעבדו מבתיהם.

גרטנר מציינת בדו"ח כי התפרצות שפעת החזירים עדיין איננה בגדר מגיפה, וכי ייתכן שלא תגיע לכך, אולם תשומת הלב התקשורתית כבר משפיעה על מצבם של עסקים. כך למשל, הירידה במחירי הנפט מיוחסת לחששות מכך שההתפרצות תגרום להאטה נוספת בפעילות הכלכלית, והאיחוד האירופי כבר המליץ לתושביו להימנע מנסיעה לארה"ב ומקסיקו.

מגיפה של ממש גורמת לשיעורי היעדרות עובדים של 40% ומעלה אצל עסקים, שותפיהם לעסקים והספקים, והדבר גורם לבעיות תפעוליות חמורות. עקב כך, ארגונים צריכים להכיר בצורך החשוף לפתח וליישם תוכניות תגובה על מצבים של התפרצות מגיפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker