סרגון פיספה את תחזיות האנליסטים: הרווח הנקי צנח ב-39% ל-2.7 מיליון דולר

גידול חד בעלות המכר והוצאות התפעול מחקו את הגידול בהכנסות; עירא פלטי: יש קושי לחזות את הטווח הקצר

שמואל שוסטר

"נכון לעכשיו, יש קושי רב יותר לחזות את הטווח הקצר ותגובת הלקוחות למשבר הכלכלי העולמי הינה רצון לשמור על גמישות תגובה, הקטנת מלאים ושמירה על נזילות. בתקופה זו, נשאר קרובים ללקוחותינו, נעשה שימוש במעמדנו העסקי האיתן ונתכונן לקראת השלב הבא לאחר שיחל שיפור בתנאים הכלכליים ". כך מסכם עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון נטוורקס, את התקופה שהביא את החברה שבניהולו לדווח על ירידה של 39% ברווח הנקי.

בשורה התחתונה, צנח רשמה סרגון צנחה של 39% ברווח הנקי, שהסתכם ב-2.7 מיליון דולר או 7 סנט למניה בלבד. זאת לעומת רווח נקי של 4.4 מיליון דולר או 12 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2007. בניכוי הוצאות בגין נכסים בלתי מוחשיים ואופציות לעובדים ולהנהלה, הסתכם הרווח הנקי ב- 4.9 מיליון דולר או 14 סנט למניה.

בכך פיספסה סרגון את תחזיות האנליסטים שצפו הכנסות של 58 מיליון דולר ורווח נקי של 12 סנט למניה.

בסיכום שנתי, צמחו ההכנסות ל-2008 ב-34.2% והסתכמו ב-217.3 מיליון דולר. זאת בהשוואה להכנסות של 161.9 מיליון דולר בשנת 2007. הרווח הנקי לשנה כולה הסתכם ב-26 מיליון דולר או 68 סנט למניה. הוא כולל הטבת מס של 11.2 מיליון דולר שנוצרה בפעם הראשונה ברבעון השני של 2008. בניכוי הוצאות עבור נכסים בלתי מוחשיים ואופציות, הסתכם הרווח הנקי ב-2008 ב-17.3 מיליון דולר או 45 סנט למניה.

לפני כשבוע הותיר האנליסט ניר עמיקם מבית ההשקעות את המלצתו על "תשואת יתר" עם סיכון גבוה ומחיר יעד של 10 דולר למניה על כנה אך אמר כי הוא צופה שסרגון תמשיך לצמוח ולגדול בזכות המשך הביקושים במדינות מתפתחות כמו הודו. בבית ההשקעות העריכו אז כי החברה תדווח על הכנסות של 58.2 מיליון דולר - בטווח התחזית המוקדמת שניתנה שעמד על 56-60 מיליון דולר.

עם זאת, צפו בבית ההשקעות כי החברה תציג קיטון משמעותי בשיעור הצמיחה. עמיקם מעריך כי סרגון תשלים את תוכנית הרכישה החוזרת של מניותיה במהלך הרבעון הראשון של השנה. עד כה, ביצעה סרגון רכישות בהיקף של 8 מיליון דולר מתוך סכום של 20 מיליון דולר, אותו הקציבה למהלך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker