סרגון עמדה בתחזיותיה המונמכות אך סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 200 אלף דולר בלבד

רשמה ירידה של 7% בהכנסות ל-43.9 מ' ד'; עירא פלטי: מנועי הצמיחה העיקריים לטווח הארוך נותרו בעינם

שמואל שוסטר

תעשיית הסלולר אמנם הצליחה להחזיק מעמד על רקע המשבר, אך למרות זאת החברות הפועלות במגזר החלו לצמצם את הוצאותיהן על רקע אי הוודאות. הירידה בהשקעות בתשתיות התקשורת והארכת מחזורי המכירות פגעו בתוצאותיה של סרגון נטוורקס. עם זאת הצליחה החברה לעמוד בתחזיות המונמכות שנתנה בתחילת חודש מארס האחרון.

בשורה העליונה סיימה סרגון את הרבעון הראשון של 2009 עם הכנסות של 43.9 מיליון דולר - ירידה של כ-7% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2008, אז הסתכמו ההכנסות ב-47.2 מיליון דולר ובהתאם לתחזיתה המעודכנת ולתחזיות האנליסטים בשוק.

הירידה בהכנסות עם גידול בהוצאות הכלליות וההנהלה הביאו את החברה לעבור להפסד תפעולי של 57 אלף דולר. זאת בהשוואה לרווח תפעולי של 4.3 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווחיות התפעולית פגעה אנושות בשורה התחתונה, והרווח הנקי הסתכם ב-200 אלף דולר בלבד (סנט אחד למניה). זאת לעומת רווח נקי של 4.2 מיליון דולר, או 11 סנט למניה ברבעון המקביל ו-2.7 מיליון דולר או 7 סנט למניה ברבעון הקודם. בכך פיספסה סרגון את תחזיות האנליסטים שצפו רווח נקי של 3 סנט למניה.

עם סיום הרבעון החזיקה סרגון בקופתה מזומן ושווי מזומן בהיקף של 93.5 מיליון דולר. בתחילת מארס הורידה סרגון את תחזיותיה לרבעון הראשון והודיעה כי היא צופה הכנסות של 45-43 מיליון דולר בלבד ברבעון הראשון של 2009. תחזית השוק באותו הזמן עמדה על הכנסות של 55 מיליון דולר.

עם פרסום הדו"חות אמר עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגון, כי "מנועי הצמיחה העיקריים לטווח הארוך נותרו בעינם. בנוסף, אנחנו שואבים עידוד ממגמת שיפור בביקושים לאור הרחבה של רשתות GSM בהודו כדי להתמודד עם גידול שיא במספר המנויים, כמו גם שיפור בביקושים בצפון אמריקה".

לדברי פלטי, החברה "תמשיך לנקוט זהירות בתחזית לטווח הקצר, בשל חוסר הוודאות הכלכלי, התארכות הליך המכירה והמשך התמקדות הלקוחות בשמירה על מזומנים. במציאות כלכלית זו נמשיך להתמקד בריסון ההוצאות, לצד שמירה על גמישות - זאת כדי שנוכל להגיב במהירות וביעילות, כאשר קצב ההזמנות יגדל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker