עונות הדו"חות לפנינו - היזהרו מטריקים חשבונאיים

חברות נוהגות לעשות להטוטים שמייפים את המציאות

ריצ'ארד קווסטCNN
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריצ'ארד קווסטCNN

באופן סדיר ממש כמו עונות השנה, ארבע פעמים בשנה הרגולטורים על הבורסות, מוודאים שהמשקיעים ידעו בדיוק מה קורה בתוך החברות בהן הם משקיעים ודורשים מהתאגידים הבינלאומיים להראות לנו "מה יש להם".

העיקרון הכללי הוא שהחברה חייבת להצהיר על כל דבר שעשוי להשפיע על קבלת ההחלטות של המשקיעים בה. אז נתון המפתח הוא כמובן "השורה התחתונה" - כמה החברה הרוויחה או הפסידה. זוהי רק ההתחלה. מתן פרשנות לנתונים קשה בשעת מיתון כמו גם בתקופות הטובות משום שלחברות יש יכולת יוצאת מן הכלל להסוות את התוצאות.

לעיתים חברה לא מפרידה בין חטיבותיה השונות, כך שבלתי אפשרי לדעת איזה תחום הפסיד כסף. לעתים החברה מוחקת או מעבירה נכסים כדי להיפטר מהזבל או לגרום לדברים להיראות טוב יותר מכפי שהם במציאות.

כמעט ואין חברה שלא משתמשת בלהטוטים חשבוניים מסוג זה או אחר, וזו הסיבה שאנו שוקדים על ניתוחי מצב של אנליסטים במגזרים השונים כדי לסייע לנו להבין מה מתרחש. אך הנה מספר דברים שכדאי לתת עליהם את הדין בשבועות הקרובים.

כשמדובר בבנקים, הכסף הגדול הוא רמת החובות הגרועים, בייחוד בהלוואות לצרכנים ולכרטיסי אשראי. בדקו האם אחוז החובות הבלתי מתפקדים (החובות הגרועים) עולה ואילו סכומים מפריש הבנק כדי להיערך לכך. בנוסף מה הבנק עושה כדי לחזק את ההון שלו ולהיפטר מהנכסים הרעילים הללו.

במגזר הקמעונות, התעלמו מהנתונים הכוללים ובחנו תחת זאת את נתוני המכירות בחנויות הפתוחות יותר משנה. כך ניתן להעלים את העיוותים שנוצרים כתוצאה מגורם החדשנות או פתיחת החנויות החדשות.

בחברות התעופה המפתח הוא לבחון כמה מושבים היו זמינים וכמה מאותם מושבים היו מלאים ובאיזה מחיר. האם החברה הפעילה פחות מטוסים, ועדיין הם היו חצי ריקים?

אותו הדין גם לגבי בתי מלון, שם השאלה היא מהו התעריף הממוצע לחדר וכמה חדרים הושכרו בפועל?

בסופו של דבר בגלל שהתעשיות והמגזרים הם כה שונים, זה עשוי להיראות כמו השוואה בין תפוחים לתפוזים. אך לאחר הימים הראשונים של עונת הדו"חות, כבר ניתן יהיה להבחין במגמות. החברות יעמדו או יפספסו את ציפיות האנליסטים ואנו נתחיל לקבל תמונה ברורה של הביצועים בעולם העסקים.

בנושא שונה: יש מהירות ויש חופזה ויש את יציאתה של ג'נרל מוטורס מפשיטת רגל שנמשכה רק 40 ימים, במהלכם מחקה החברה חובות של מיליארדי דולרים, הודיעה על סגירת תריסר מפעלים, פיטרה אלפי עובדים והותירה אלפי בעלי מניות רגילות בלי כלום ביד. מדהים! מורשת ובעיות שלקח עשרות שנים ליצור, נמחקו כליל בתוך קצת יותר מחודש. אם רק היה ניתן לפתור כך את כל הבעיות שלנו!

קווסט הוא הפרשן הכלכלי של CNN. תוכניתו החדשה, "Quest Means Business", תשודר מדי ערב ב-21:00 שעון ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker