סאן ההודית מאריכה את הצעת הרכש המיוחדת למניות תרו

החברה משאירה את הצעתה בתוקף עד לאחר החלטת בית המשפט העליון בערעור שהגישה תרו

שמואל שוסטר

פרק נוסף בסאגה שבין יצרנית התרופות הישראלית תרו, שבשליטת בארי לויט לבין סאן ההודית שהתחייבה לחברת התרופות נרשם השבוע לאחר שסאן הודיעה על הארכת הצעת הרכש המיוחדת למניות תרו, במחיר של 7.75 דולרים למניה עד ל-19 בדצמבר - לאחר מועד הדיון בבית המשפט העליון בערעור שהגישה תרו.

מייד לאחר קבלת ההחלטה, הגישה תרו ערעור לבית המשפט העליון ובקשה להקפיא את מכירת המניות עד להחלטה בערעור. שופטת בית המשפט העליון, איילה פרוקצ'ה, קיבלה את בקשתה של חברת התרופות תרו ונתנה צו מניעה זמני, האוסר על ביצוע "כל פעולה לקידום הצעת המבקשות לרכישת מניות החברה המבקשת ויישמר המצב הקיים היום בחברה, עד למתן הכרעה בערעור לגופו". על פי ההחלטה, צפוי בית המשפט ליתן את החלטתו בערעור עצמו עד ל-15 לדצמבר.

כעת, האריכה סאן את ההצעה, למקרה בו יהפוך בית המשפט העליון את החלטתו של המחוזי המבטלת את הצורך בהצעה.

תחילתה של הפרשה בהשקעה בסך 100 מיליון דולר של סאן במניות תרו. השקעה זו בוצעה כשתרו היתה במשבר פיננסי קשה, במאי 2007. לאחר מכן, חתמו תרו וסאן על הסכם למיזוג במחיר של 7.75 דולרים למניה. כחלק מההסכם, וכדי להבטיח את השקעת סאן, נתנה מועצת המנהלים של תרו לסאן אופציה לרכוש את המניות של משפחות לויט ומורוס, בעלי השליטה בחברה (9% מההון ו-41% מההצבעה) במחיר זה אם ההסכם למיזוג יבוטל.

אלא שבמאי 2008 ביטלה מועצת המנהלים את המיזוג בטענה שמחירו אינו משקף את שווי החברה. כשסאן דרשה מבעלי השליטה לממש את הסכם האופציה ולמכור לה את מניות השליטה, הם סירבו ודרשו מסאן, כתנאי למימוש האופציה, לפרסם הצעת רכש מיוחדת במחיר של 7.75 דולרים למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker