בעקבות עליית מחירי הדלק: צומצמו היקפי נסיעות כלי רכב פרטיים בארה"ב

מחיר הדלק מתקרב ל-4 דולר לגלון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עליית מחירי הדלק גרמה לאמריקאים לצמצם את היקפי הנסיעה במכוניות זה החודש הרביעי ברציפות, הירידה הממושכת ביותר ב-30 השנה האחרונות - כך דיווח העיתון יו.אס.איי טודיי. ב-12 החודשים שהסתיימו בפברואר האחרון, נרשמה ירידה של 0.4% במספר המיילים שצברו הנהגים בארה"ב, לעומת השנה הקודמת.

מחיר הדלק בארה"ב מתקרב לסף 4 דולר לגלון, ובמקומות מסוימים אף עבר אותו. מסקרים שנערכו בקרב הציבור בארה"ב דיווחו תושבים כי הם מצמצמים הוצאות משפחתיות, מקצרים את דרכי הנסיעה ושוקלים בכובד ראש לרכוש מכוניות חסכוניות יותר. 80% מהנשאלים הטילו ספק בירידת המחירים בתקופה הקרובה, ונראה כי בפעם הראשונה האמריקאים מתייחסים למחירי הדלק הגבוהים כאל בעיה ארוכת טווח.

סטיב רייך, מנהל במכון המחקר של תחבורה עירונית באוניברסיטת פלורידה, טוען כי סף 4 דולר לגלון עשוי לשמש כנקודת שינוי באורח החיים של האמריקאים. "אנשים מתחילים להבין כי מקור האנרגיה הזה (נפט) אינו מובן מאליו", הוא מוסיף.

דוון מוריס, המתגוררת בדווור, דלאוור, מגיבה בבוטות לעלייה במחירים: "זה הורג אותנו". היא ובעלה נשארים בבית בסופי שבוע, וכשהיא בודקת את רשימת ההוצאות, "כל סעיף שלישי מציין דלק: 20 דולר, 30 דולר, 50 דולר", היא אומרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker