ירידה חדה ברווח הרבעוני לרויאל פיליפס לאחר שברבעון המקביל רשמה רווח חד פעמי ממכירת חטיבת המוליכים למחצה

הרווח הנקי נפל ל-331 מיליון יורו או 31 סנט למניה מ-4.24 מיליארד יורו בתקופה המקבילה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

רויאל פיליפס אלקטרוניקס, היצרנית הגדולה בעולם של נורות תאורה ומכונות גילוח חשמליות, דיווחה על ירידה חדה ברווחי הרבעון השלישי. זאת, לאחר שבתקופה המקבילה אשתקד רשמה רווח חד פעמי ממכירת חטיבת המוליכים למחצה שלה.

ההכנסות עלו ב-3.3%, ל-6.52 מיליארד יורו. הרווח מפעילות שוטפת עלה ל-333 מיליון יורו ברבעון השלישי, לעומת רווח של מיליון יורו בתקופה המקבילה.

תחזית האנליסטים היתה לרווח נקי של 387 מיליון יורו, על הכנסות של 6.36 מיליארד יורו.

פיליפס, שבראשה עומד המנכ"ל ג'ררד קלייסטרלי, מכרה את מרבית נכסי המוליכים למחצה שלה, על מנת להתמקד במוצרי החשמל, הסורקים הרפואיים והתאורה.

החברה הורידה בשבוע שעבר ל-19.9% מ-32.9% את נתח החזקותיה במיזם המשותף עם LG אלקטרוניקס הקוריאנית - LG פיליפס LCD, היצרנית השנייה בעולם של מסכי LCD - בעבור 1.55 מיליארד יורו. זאת, כדי לגייס מזומן לרכישה חוזרת של מניות, לחלוקת דיווידנדים ולרכישות בחטיבות אותן היא מתכננת להרחיב.

"זה מעודד לראות צמיחה מרשימה באזורים שהפכו, וימשיכו להיות, חשובים משמעותית עבור החברה, כגון השווקים המתפתחים של אמריקה הלטינית, סין והודו", אמר קלייסטרלי. "פיליפס ערוכה היטב לעמוד ביעדים אותם התוותה בתוכנית האסטרגית 'וויז'ן 2010'", הוסיף ואמר קלייסטרלי.

מניית פיליפס הוסיפה עד כה השנה 13%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker