קונרד בלאק עשוי לצאת נקי בשל עניין טכני: המושבעים במשפטו לא מצליחים להגיע להסכמה

בלאק מואשם בגניבת 60 מיליון דולר מקופת חברת העיתונות שהקים כדי לממן את אורח חייו הראוותני; השופט הורה למושבעים להמשיך להתדיין

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

חבר המושבעים האמריקאי במשפט ההונאה של איל המדיה לורד קונרד בלאק אמר כי אינו יכול להגיע להחלטה תמימת דעים - אך השופטת אמי סנט איב הורתה ל-12 המושבעים לחזור לשולחן הדיונים ולהמשיך ולנסות.

כתב האישום נגדו כולל 14 סעיפים, ביניהם הלבנת כספים, הגשת שומות מס כוזבות, שיבוש הליכי חקירה וסעיפי אישום לפי החוק נגד פשע מאורגן בארה"ב. אם יורשע, צפוי בלאק בן ה-62 לעונש מרבי של 101 שנות מאסר.

הוראת השופטת באה לאחר שחבר המושבעים ביקש את עצתה לאחר שלא הצליח לגבש פסק דין המוסכם על כל המושבעים, ללא יוצא מן הכלל. "דנו בכל הראיות ועדיין איננו יכולים להגיע להסכמה לגבי סעיפי האישום. אנא יעצי לנו. נ.ב. קראנו את ההוראות הניתנות למושבעים בקפדנות ", נאמר בפתק.

חבר המושבעים אשר דן בראיות כבר תשעה ימים לא חשף לגבי אלו סעיפים מבין 14 סעיפי האישום, הם מתלבטים.

השופטת דחקה במושבעים לדון במחלוקות ביניהם אך הוסיפה: "אסור לכם לוותר על דעותיכם לגבי השפעה של ראיה מסוימת רק בגלל דעות עמיתכם או כדי לחזור עם פסק דין אחיד". השופטת אמרה כי בעבר שלחה מושבעים חזרה לשולחן הדיונים שלוש וארבע פעמים על מנת להמשיך את התלבטותם.

הולינג'ר היא המו"לית של "שיקגו סאן טיימס" ובעבר גם של "דיילי טלגרף" הבריטי. הולינג'ר מכרה בנובמבר 2004 את "ג'רוזלם פוסט" לקאנווסט, חברת המדיה הגדולה בקנדה ולחברת מרקעי תקשורת שבשליטת אלי עזור תמורת 13.2 מיליון דולר. שם החברה שונה לסאן-טיימס ניוז גרופ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker