קרן ההשקעות פרמירה תרכוש נתח של 29.6% בוולנטינו - מבתי האופנה המובילים בעולם - עבור 1.06 מיליארד דולר

באמצעות הרכישה פרמירה תהפוך למחזיקת המניות הגדולה ביותר בוולנטינו

סוכנויות הידיעות

קרן ההשקעות הפרטית פרמירה תרכוש נתח מניות של 29.6% בוולנטינו - אחד מבתי האופנה המובילים בעולם - עבור 1.06 מיליארד דולר. פרמירה מצטרפת בזאת לקבוצה קטנה של קרנות השקעה פרטיות המשקיעות בשוק מוצרי היוקרה.

עם זאת, לדברי מקורבים לעניין, קרלייל לא ויתרה על המאבק וה"משחק רחוק עדיין מסיום".

בית האופנה ולנטינו (סימול V.MI) מפורסם במיוחד הודות לשמלות הערב המעוצבות עבור כוכבות הוליווד. הקבוצה האיטלקית כוללת גם מותגי אופנה כגון הוגו בוס ומרלבורו קלאסיקס.

ולנטינו נוסדה ב-1962 על ידי ולנטינו גראבאני שמכהן עדיין כמנהל מחלקת העיצוב בחברה. בין הכוכבות שיילבשו את עיצוביו בפתיחה של פסטיבל הסרטים בקאן שייפתח הערב, נמצאת השחקנית הסינית גונג לי.

חברות השקעה פרטיות הן שחקניות טריות באופן יחסי בשוק מוצרי היוקרה והאופנה. הן נמשכות למגזר על רקע הביקוש הגבוה לתיקים, ביגוד ומוצרים אחרים מצד המספר הגדל של לקוחות עשירים ברחבי אסיה.

במארס, הילקו קונסומר קפיטל הצטרפה למפיק הסרטים ההוליוודי הארווי וויינסטיין ברכישת בית האופנה הלסטון, אשר בין לקוחותיו נכללו אליזבת טיילור ואנדי וורהול. בשנה שעברה, צ'נג' קפיטל רכשה את מותג האופנה הגרמני ג'יל סנדר מפראדה.

למרות שוולנטינו היא דריסת הרגל הראשונה של פרמירה בתעשיית האופנה, לחברת ההשקעות יש ניסיון עבר בשיקום מוצרי יוקרה במגזרים אחרים, כגון יאכטות פרטי (Ferretti) והמזון הקפוא בירד'ס איי. בנוסף, פרמירה מחזיקה בבעלות קמעוניות כגון ניו לוק הבריטית וקורטפיל הספרדית.

מניות ולנטינו חזרו להיסחר היום לאחר יומיים של השהיית מסחר. המניה רשמה שיא של 35.51 יורו למניה ביום שישי לאחר שהחברה אישרה את השמועות לגבי מגעים למכירה לחברות השקעה פרטיות. המניה יורדת כעת ב-0.3% במילאנו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker