עוד רבעון מצוין של אן.די.אס: הרווח הנקי זינק ב-32% ל-46 מיליון דולר

החברה עקפה את התחזיות עם קפיצה של 24% בהכנסות ל-205 מיליון דולר; התחזית - 189 מיליון דולר

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

במשך השנים האחרונות, כל רבעון שהסתיים הוכיח מחדש כי חברת אן.די.אס היא אחת מחברות הטכנולוגיה המוצלחות ביותר שקמו בישראל, וכי רופרט מרדוק, איל התקשורת האוסטרלי, עשה עסקה פנטסטית כשרכש את החברה הירושלמית עוד בתחילת דרכה. היום הגיעו תוצאות הרבעון השלישי (אצל אן.די.אס זהו הרבעון הראשון הפיסקאלי של 2008) שאינם שונים - החברה עקפה את תחזיות האנליסטים והציגה צמיחה בשיעור גבוה הן בשורת ההכנסות והן ברווחים.

אן.די.אס מתמחה בפתרונות למפעילי שירותי טלוויזיה דיגיטלית בתשלום, הכוללים כרטיסים חכמים המונעים גישה פיראטית לשידורים. את הרבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר סיימה החברה עם עלייה של 24% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל לכ-205 מיליון דולר. הרווח הנקי היה כ-46 מיליון דולר, זינוק של 32% ברווח הנקי לכ-46 מיליון דולר. הרווח למניה היה 79 סנט לעומת 61 סנט ברבעון המקביל.

עם המספרים האלה הצליחה אן.די.אס להותיר מאחור תחזיות של שבעה אנליסטים להכנסות של 189 מיליון דולר ורווח של 58 סנט למניה.

"הפעילות העסקית שלנו במגוון התחומים ממשיכה להציג ביצועים מרשימים, כולל גידול מרשים באספקה של מערכות המבוססות על טכנולוגיות חדשות והמשך צבירת תאוצה של תקנות חדשות בשווקים המתפתחים. אן.די.אס ממשיכה להרחיב בכל העולם את צוותי הפיתוח והצוותים האחראים על הטמעת הפתרונות אצל הלקוחות, במטרה להיענות לביקוש מצד הלקוחות למוצרים חדשים, אשר ברובם יניבו הכנסות רק החל משנת הכספים הבאה", ציין ד"ר אייב פלד, יו"ר ומנכ"ל החברה.

אחד הגורמים שדחפו את שורת ההכנסות כלפי מעלה הוא חולשת הדולר מול כל המטבעות המרכזיים בעולם, זאת מכיוון שאן.די.אס מדווחת על תוצאותיה בדולרים, אבל כ-52% מההכנסות שלה מגיעות מחוץ לארה"ב. במיוחד השפיעה התחזקות הפאונד הבריטי והיורו, ואן.די.אס מעריכה כי פערי השערים מול הדולר תרמו לה כ-8 מיליון דולר לשורת ההכנסות.

נתח ההכנסות הגדול ביותר מגיע מפתרונות לגישה מותנית - אותן מערכות המונעות גישה פיראטית לשידורים - והוא עמד על 121 מיליון דולר, עלייה של 31% ביחס לרבעון המקביל.

אתמול חשפה אן.די.אס שתי עסקות חדשות בהן זכתה - בהודו ובסין. Bharti Airtel מפעילת שירותי הסלולרי הגדול בהודו, בחרה בפתרונות של אן.די.אס עבור מערכת השידורים בלוויין החדשה שלה. בנוסף נבחרו מערכות הפעלה ומדריך שידורים אלקטרוני (EPG).

מערכת הגישה המותנית של אן.די.אס נבחרה גם על ידי Tianjin Broadcast&TV Network מסין כדי להגן על השירות החדש של שידורי טלוויזיה דיגיטלית בכבלים.

עסקות נוספות כוללות הסכם עם Vision TV, החברה הראשונה באוקראינה שקיבלה רישיון לאספקת שירותי טלוויזיה בתשלום בלוויין והחברה הסינית Anhul Radio and Television Network. עסקה נוספת נחתמה עם חברת סרביה ברודבנד, מפעילת כבלים שתחל לספק שירותי טלוויזיה בכבלים

נתונים כספיים נוספים מהרבעון שחלף כוללים עלייה של 30% ברווח התפעולי ל-58 מיליון דולר ועלייה בשולי הרווח התפעולי ל-28.4% מ-27.2% ברבעון המקביל. נכון לסוף הרבעון היו בעולם 78.6מיליון כרטיסים חכמים, המשולבים בממירים ביתיים. עלייה מרשימה נרשמה במספר הממירים המקליטים (DVR) דוגמת מכשיר ה-Yes MAX שמוכרת חברת שידורי הלוויין הישראלית. במהלך הרבעון הותקנו 1.5 מיליון ממירים מקליטים ובסך הכל מכרה החברה עד כה 8.8 מיליון מכשירים.

אן.די.אס נסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שווי שוק של 3.2 מיליארד דולר בעקבות עלייה של 20% בשנה האחרונה. אן.די.אס מעסיקה כ-3,700 עובדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker