תוכנית ההתייעלות של אי.סי.איי נחשפת: כ-900 עובדים יפוטרו - מהם כ-500 במפעלי החברה באופקים ובירושלים

התוכנית כוללת סגירת המפעלים באופקים ובירושלים, איחוד חטיבות והוצאת פעילות ייצור למיקור חוץ

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

לפני כשבועיים נפוצו הערכות כי חברת אי.סי.איי הישראלית עומדת לפטר כ-1,000-700 איש. גבות רבות הורמו בשוק ובתעשיית ההיי-טק הישראלית, כי המספר נשמע גבוה מאוד - כשליש מכלל עובדי החברה. אבל היום התברר כי הבשורה אכן מרה. אי.סי.איי כינסה מסיבת עיתונאים כדי להודיע על שורת צעדי התייעלות נרחבים. המשמעות - כ-400 עובדי החברה במפעל באופקים, 70 עובדים במפעל בירושלים, ובסך הכל כ-900 עובדים עומדים לאבד את מקום עבודתם, חלקם באופן מיידי וחלקם בחודשים הקרובים.

"זה רגע מאוד קשה בשבילי ואני עושה את הפגישה הזו ברגשות מעורבים - זה רגע שמח אבל גם עצוב", פתח רפי מאור, מנכ"ל החברה, את מסיבת העיתונאים שנערכה בת"א. מאור, שנראה מתוח ועייף, נשלח למשימה לבד - שאול שני, יו"ר אי.סי.איי מאז השלמת רכישת החברה, לא הגיע למסיבת העיתונאים, והוא נמצא מחוץ לישראל.

רה הארגון בחברה כולל, כאמור, כמה היבטים. ראשית, אי.סי.איי תפעל מעתה בשלוש חטיבות - חטיבת מוצרים, חטיבת שירותים וחטיבת מכירות ושיווק. המבנה החדש אמור לפשט את פעילות החברה ולמנוע כפילויות שקיימות כיום. במסגרת בניית החברה מחדש, יאוחדו שתי חטיבות - חטיבת הרשתות האופטיות המשגשגת וחטיבת הגישה בפס רחב שסבלה בשנה האחרונה מהאטה בפעילותה.

היבט נוסף הוא הוצאה של פעילות שרשרת האספקה למיקור חוץ (אאוטסורסינג) - מהלך שמשמעותו פיטורים של כ-700 עובדים. חלקם אמורים אמנם להיקלט בחברה שתזכה בחוזה המיקור חוץ, אולם ברור כי לא יימצא מקום לכולם וכי אלה שייקלטו לא יזכו באותם תנאים נוחים שסיפקה אי.סי.איי.

אי.סי.איי מנהלת כעת משוא ומתן עם מספר ספקים על מיקור חוץ של פעילות שרשרת האספקה, ייצור ואינטגרציה. המהלך צפוי להיסגר במהלך הרבעון הראשון של 2008 ואז תפטר החברה את העובדים בתחום. המטרה של המהלך היא לחסוך בעלויות הייצור ולשפר את הרווחיות.

הרחבה תובא בהמשך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker