אין קונצנזוס בין האנליסטים לגבי אמדוקס: UBS חוזר על המלצת "נייטרלי" בעוד שסיטי ממשיך להמליץ בחום

UBS הוריד מחיר היעד ל-39 דולר; סיטי ממליץ על 46 דולר; CIBC - "התחזית של אמדוקס שמרנית"

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

בבית ההשקעות UBS קיבלו בלא התלהבות יתרה את תוצאותיה של אמדוקס, ובעיקר את התחזיות שהחברה סיפקה אתמול - והורידו את מחיר היעד של המניה תוך שהם שומרים על המלצת "נייטרלי" פושרת.

אמדוקס סיפקה תחזית להכנסות של 3.15-3.05 מיליארד דולר לשנת 2008 - שנה פיסקלית, שתסתיים אצלה בסוף ספטמבר 2008. התחזית הזו אמנם מניחה צמיחה שנתית של עד כ-10%, אולם נקודת האמצע שלה נמוכה מהתחזית הממוצעת בוול סטריט, העומדת על 3.14 מיליארד דולר.

"הטון בו נקטה הנהלת החברה משקף מידה רבה יותר של שמרנות ביחס לתחזיות, בהשוואה לשנה שעברה", מציין קופרברג.

"הנהלת החברה אמרה למשקיעים בשיחת הוועידה, בביטחון גבוה יחסית, שמספר עסקות גדולות יסגרו במחצית הראשונה של 2008 - ולכן זה ידחוף את הצמיחה במחצית השנייה. גם אם כך יהיה, הצמיחה ב-2008 צפויה להיות 10%-8% - מתחת ליעד של אמדוקס באופן כללי, לצמיחה של 15%-10%", כתב האנליסט. UBS הוריד את מחיר היעד של מניית אמדוקס ב-3 דולרים, ל-39 דולר.


CIBC: "אמדוקס - מקום טוב להיות בו"

לעומת UBS, בבית ההשקעות הקנדי CIBC ממשיכים להמליץ על מניית אמדוקס כ"מקום טוב להיות בו". האנליסטים שאול אייל ויאיר ריינר חזרו על המלצה של "תשואת יתר", עם מחיר יעד של 42 דולר.

"נקודת האמצע של תחזית הרווח שנתנה אמדוקס לשנת 2008, נופלת מתחת לתחזית הממוצעת בוול סטריט; אולם הטון החיובי בו דיברה החברה על פוטנציאל לזכייה בעסקות חדשות, מרמז על כך שהתחזית שלה שמרנית", מציינים ב-CIBC.

ב-CIBC סבורים שתחזית ההכנסות השנתית של אמדוקס עשויה להתברר אף היא כשמרנית, אם החברה תמשיך במדיניות הרכישות שלה. "אנו רואים את החברה ממשיכה ליישם בהצלחה את אסטרטגיית המיזוגים והרכישות שלה, שתדחוף את הצמיחה השנתית בפועל לשיעור הקרוב ל-20%".

בית ההשקעות הקנדי קבע מחיר יעד של 42 דולר, המבוסס על מכפיל 17 לרווח הצפוי ב-2008 - בדומה למכפילים לפיהם נסחרות חברות אחרות בתחום בו פועלת אמדוקס.


סיטי: "קנו אמדוקס"

האנליסטים של סיטי הם השוריים ביותר לגבי אמדוקס, עם מחיר יעד של 46 דולר למניה. "בטווח הקצר נראה כי המניה תסבול מסנטימנט שלילי, בעקבות התאמת הציפיות הגבוהות למציאות. אנו ממליצים לנצל את החולשה במניה כדי לרכוש אותה לטווח ארוך".

"הצמיחה במחצית השנייה של 2008 אמורה להיות גבוהה וגם להמשיך את המומנטום לתוך 2009. גם אם לא - החברה צפויה לצמוח בשיעור של כ-10%-9% ולהמשיך ברכישה חוזרת של מניות, שתתמוך בעלייה ברווח", מציינים בסיטי.

אמש נסגר מחירה של מניית אמדוקס על 34.4 דולר, בעקבות ירידה של 11% מתחילת השנה. אמדוקס נסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של 7.2 מיליארד דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker